GTB MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Editör
Demo Admin
Yayın
22 Mart 2024 18:01
Güncelleme
22 Mart 2024 18:02
Okunma
154


Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında; borsanın mart ayı faaliyetlerihububat ve bakliyat ekim alanlarındaki bitki gelişimi, yağış miktarları, hasatta yeni sezon beklentileri ile üye talep ve önerileriyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının açılışında konuşan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde Türkiye’nin sandık başına gideceğini anımsatarak, demokrasi şöleni içerisinde geçeceğine inandıkları seçimlerin Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimin ardından Türkiye’nin uzun bir süre seçimsiz bir koridora gireceğini aktaran Tiryakioğlu, iş dünyası olarak beklentilerinin seçimsiz geçecek bu konjonktürde ekonomiye daha fazla odaklanılması olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin her zamankinden çok daha fazla çalışmaya ve üretmeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Tiryakioğlu,” İş dünyası olarak ülkemizi ve çalışma hayatını en iyi noktaya taşımak için elimizden gelen tüm katkıyı vermeye kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise toplantıda yaptığı konuşmada borsanın faaliyetleri ve devam eden projeleri hakkında meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

2023 yılından itibaren tarım ve gıda sanayinde faaliyet gösteren GTB üyesi işletmelere yönelik GİZ iş birliğinde ‘Yeşil Dönüşüm’ farkındalık çalışmaları düzenlediklerini anımsatan Akıncı, bu çalışmalar kapsamında son olarak firmaların yeşil dönüşüm süreçlerine katkı sunmak amacıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Şubat ayı sonunda tamamlanan danışmanlık hizmetleri çerçevesinde Kuruyemiş, Un, Biber ve Antepfıstığı sektörlerinde faaliyet gösteren 8 firmaya danışmanlık hizmeti verdiklerini kaydeden Akıncı, “Bu hizmetin sonunda ilgili firmalarımızın Yeşil Dönüşüm İhtiyaç Analiz Raporu ve Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplamaları yapılarak, Yeşil Dönüşüm Yol Haritası Raporları hazırlandı” diye konuştu.

 

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniden Refah Partisi Gaziantep teşkilatında bayramlaşma

137 Okunma

BBP’de bayramlaşma yoğunluğu

127 Okunma

HUZEYFE DURMAZ YILIN STK BAŞKANI SEÇİLDİ

119 Okunma

Başkan Yılmaz’dan Kurum ziyaretleri

110 Okunma

Yağmur altında çalıştılar

110 Okunma

ŞAMPİYON MEGAPOLSPOR

516 Okunma

ASKO HOLDİNG AXCS MARKASI İLE ABD PAZARINDA

462 Okunma

Nizipspor farkı kapatıyor

395 Okunma

Prof. Dr. Özer, ‘’Kolorektal Kanserler Gençlerde de Görülebilmektedir’’

317 Okunma

GSO-MEM, TÜBİTAK’ın yeşil dönüşüm çözüm ortağı oldu

302 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

829 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

694 Okunma

Boyunda oluşan ve birkaç haftada iyileşmeyen kitlelere dikkat!

671 Okunma

Gazişehirgücü zirveyi bırakmıyor

661 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

652 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

19 Nisan 2024 Cuma Günü Nöbetçi Eczaneler