ŞAHİNBEY ER MEYDANI’NIN ŞAMPİYONU ALİ GÜRBÜZ OLDU

Şahinbey Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun birlikte düzenlediği Yağlı Güreş müsabakaları kıyasıya mücadeleye sahne olurken Şahinbey Er Meydanı’nın galibi ve altın kemerin sahibi Ali Gürbüz oldu.
Editör
Demo Admin
Yayın
3 Haziran 2024 19:11
Güncelleme
3 Haziran 2024 19:12
Okunma
154


Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve 31 Mayıs-1/2 Haziran tarihlerinde Şahinbey Belediyesi Geleneksel Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin 2. Ayağı tamamlandı. 31 Mayıs Cuma günü Mecidiye Han’dan Balıklı Parkı’na kadar süren kortej yürüyüşü ile başlayan Türkiye Yağlı Güreş müsabakaları zorlu ve kıyasıya mücadelelere sahne oldu. 1.474 pehlivanın katılığı müsabakalara Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdi.

 

MÜSABAKALARI ERDOĞAN’DA İZLEDİ

Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin 2. Ayağı müsabakalarının şeref konuğu Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan oldu. Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte güreş müsabakalarını izleyerek güreşçileri tebrik etti.

 

TÜM GÜREŞÇİLERİ TEBRİK EDİYORUM

Spor kenti Gaziantep'ten de ilerleyen zamanlarda milli sporcular ve güreşçilerin yetişeceğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Türkiye Yağlı Güreş Ligi 2. Etabı’na katılan tüm güreşçileri tebrik ediyorum. Çok centilmence ve kıran kırana mücadele oldu. Bu uğraşlar sonucunda Ali Gürbüz başpehlivan oldu. Ali Gürbüz ve tüm pehlivanları yürekten kutluyorum. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş’e, yönetim şurasına, hakemlerimize, ağalarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

GAZİANTEP’TEN 155 SPORCU KATILDI

Gaziantep’ten de 155 sporcunun katılığına dikkati çeken Başkan Mehmet Tahmazoğlu şöyle devam etti. “Bizim bölgede yağlı güreş pek bilinmiyordu. İki yıldır burada ev sahipliği yapıyoruz. Bunun karşılığını alıyoruz. Düzenlenen organizasyona Gaziantep’ten 155 güreşçi katıldı. Çok centilmence ve kıran kırana geçen güreşler oldu. Gaziantep güreşle anılan bir il oldu. İnşallah önümüzdeki yıl da ev sahipliği yapacağız. Bu yıl Türkiye Aba Güreşleri finalleri burada yapılacak. Bununda müjdesini vereyim” dedi.

 

GÜREŞCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Mücadelelerin birbirinden heyecan verici olduğunu ifade eden Geleneksel Sporlar Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, "Tüm sporcuları tebrik ediyorum çok güzel bir mücadele oldu. Güreşçilerimizi program boyunca mükemmel mücadeleler ortaya koydular. Şampiyon güreşçimizi tebrik ediyorum. Ev sahipliğinden dolayı da Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden şampiyon Ali Gürbüz, "Burada birinci olup yoluma devam etmek, Kırkpınar'a üstüne koyarak gitmek istiyorum. İnşallah Kırkpınar'ı tekrar kazanmak istiyorum. Geçen seneye göre buradaki seyirci artmış, bu da bizim için sevindirici. İnşallah burada çok güreşler olur. Birinci olduğum için çok mutluyum." diye konuştu.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

268 Okunma

Sağlık Müdürlüğü'nden Kurban tedbirleri

167 Okunma

Saip Konukoğlu anıldı

151 Okunma

ÜNVERDİ: -“MÜBAREK KURBAN BAYRAMI’NIN TÜM DÜNYADA BARIŞA VE HUZURA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

147 Okunma

Deva Partisi Gaziantep il Kongresini yaptı

137 Okunma

GTO’DA BURUK MECLİS TOPLANTISI

303 Okunma

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları bilgilendirme toplantısı

285 Okunma

CHP’li Öztürkmen’den hükümete: Buğdayda taban fiyatı açıklayın, randevu çilesini bitirin

283 Okunma

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

268 Okunma

SÖZÜNÜZÜ TUTUN

266 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1059 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

946 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

900 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

865 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

863 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

20 Haziran 2024 Perşembe Günü Nöbetçi Eczaneler