Vücut Estetiği

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi.
Editör
Demo Admin
Yayın
19 Aralık 2023 23:44
Güncelleme
19 Aralık 2023 23:44
Okunma
419


Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi.

Vücut Estetiği, yoğun kilo kaybından sonra vücudun genç ve sağlıklı görünmesi için yapılan kombine estetik ameliyatların bütünü olarak tanımlanmaktadır. Vücut estetiğini kapsayan alt başlıklar sınıflandırıldığı zaman, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, jinekomasti, karın germe, kol altındaki sarkmalar için kol germe işlemleri, bacak iç yüzündeki sarkmalar için bacak germe işlemleri olarak sıralanmaktadır.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi. Vücudun üst kısmında memeye yönelik estetik cerrahi işlemlerin başarılı bir şekilde yapıldığına değinen Operatör Doktor Küçük, kadınlarda meme büyütme, meme küçültme ve meme diklestirme işlemleri ile birlikte, erkeklerde jinekomasti diğer bir ifade ile erkeklerde görülen iyi huylu, aşırı meme gelişimi adı verilen ve düzeltilmesi gereken estetik müdahaleler olduğunu kaydetti.

Vücut estetiği hakkında detaylı açıklama yapan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük, sözlerine söyle devam etti: ‘’Meme büyütme ameliyatlarında rutin olarak silikon protezler kullanılmaktadır. Kaliteli ürünler uygun şekilde kullanıldığında protez ile ilgili tıbbi bir sorun yaşanmamaktadır. Protezler meme altından yapılan küçük bir kesi ile yerleştirilmekte, bu şekilde memenin büyümesi, dikleşmesi sağlanmaktadır. Meme küçültme ameliyatı için başvuran hastalar, büyük göğüs nedeniyle bize başvurmaktadır. Hastalar, omuz, sırt ağrıları,  postür bozukluğu ve egzama gibi meme büyüklüğü ve ağırlığının yarattığı sıkıntılar sebebiyle meme küçültme ameliyatı istemektedirler. Meme küçültme ameliyatı, meme başı etrafında ve meme başından aşağıya uzanan ters t şeklinde insizyonla meme küçültülmekte, memenin dikleştirilmesi sağlanmaktadır.  Ameliyat sonrasında (Postop) meme küçültme hastaları, en büyük pişmanlıklarının ameliyat izi değil de, operasyonu ertelemek olduğunu genellikle dile getirmektedirler. Meme toparlamada ise, hastanın kendi dokuları kullanılarak memenin diklesmesi sağlanmaktadır. Jinekomasti işlemi, genellikle liposuction ile izsiz şekilde yapılmaktadır. Deri toparlaması gereken durumlarda işleme bağlı olarak meme başı çevresinde iz olabilmektedir. Karın germe ise, karın bölgesinde biriken yağların genişleyen deri dokusu ile birlikte alınmasıyla yapılan bir işlemdir. Karın germe operasyonunda, Karın kaslarının gerginleştirilmesi sağlandığı için düz bir karın duvarı olusturulabiliyor. Kol germe, kol bölgesinde yaş, kilo, yer çekimiyle meydana gelen sarkmaların ortadan kaldırılması işlemidir. Bacak germe, bacak bölgesindeki sarkma ve gevşekliklerin giderilmesinde oldukça önemlidir’’ diye konuştu.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniden Refah Partisi Gaziantep teşkilatında bayramlaşma

135 Okunma

BBP’de bayramlaşma yoğunluğu

127 Okunma

HUZEYFE DURMAZ YILIN STK BAŞKANI SEÇİLDİ

119 Okunma

Başkan Yılmaz’dan Kurum ziyaretleri

110 Okunma

Yağmur altında çalıştılar

110 Okunma

ŞAMPİYON MEGAPOLSPOR

515 Okunma

ASKO HOLDİNG AXCS MARKASI İLE ABD PAZARINDA

462 Okunma

Nizipspor farkı kapatıyor

395 Okunma

Prof. Dr. Özer, ‘’Kolorektal Kanserler Gençlerde de Görülebilmektedir’’

316 Okunma

GSO-MEM, TÜBİTAK’ın yeşil dönüşüm çözüm ortağı oldu

308 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

829 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

694 Okunma

Boyunda oluşan ve birkaç haftada iyileşmeyen kitlelere dikkat!

670 Okunma

Gazişehirgücü zirveyi bırakmıyor

661 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

651 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

19 Nisan 2024 Cuma Günü Nöbetçi Eczaneler