Sanko eğitim kurumları "tadımlık ders" etkinliğinde buluştu

SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi ile SANKO Koleji öğrencileri, öğretmenleri Dicle Direkçi, Meryem Özkan ve Hakan Güven eşliğinde "Tadımlık Ders" etkinliği kapsamında SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Editör
Demo Admin
Yayın
20 Aralık 2023 00:07
Güncelleme
20 Aralık 2023 00:07
Okunma
438


Öğrencilerle bir araya gelen rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, üniversitelerin; öğrencileri dünyaya ve hayata hazırlayan kurumlar olduğunu belirterek, “Üniversite tercihlerinizde yeteneklerinizi ön plana çıkartacak bölümleri seçin. Bu başarınızı olumlu yönde etkileyecektir” dedi.

“Sizi en iyi değerlendirecek olan yine sizsiniz. Çünkü kendinizi tanıyorsunuz, neler yapıp yapamayacağınızı biliyorsunuz” diyen Prof. Dr. Dağlı, geleceğin üniversitelilerine şu önerilerde bulundu: “Mutlu olacağınız kararları alırken ailenize ve rehber öğretmenlerinize söz hakkı verin. Aileniz ve özellikle yakın çevreniz size yol gösterecektir. Rehber öğretmenleriniz sizi olumlu yönde etkileyecektir. Herkesi dinleyin ama en önemlisi kendi kararınız. Hangi mesleği seçerseniz seçin iz bırakmak istiyorsanız önce mesleğinizi çok sevmeli sonra çok çalışmalı ve fedakarlık yapmayı bilmelisiniz.”

 

TIP EĞİTİMİNDE ÜNİVERSİTE TERCİHİ

Öğrencilere tıp eğitimi ve hekimlik mesleği ile ilgili bilgiler veren tıp fakültesi tıbbi biyoloji ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Zafer Çetin ise hekimliğin tüm dünyada saygın meslek olduğunu söyledi.

Hekimliğin büyük özveri ve sabır gerektiren kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çetin, üniversite tercihinde mutlaka akademik kadronun, üniversitenin sunduğu olanakların, laboratuvar imkanlarının iyi araştırılması gerektiğinin altını çizdi.

 

UYGULAMALI DERSİN ÖNEMİ

Tıp fakültesi üçüncü sınıfların “Meme Muayenesi” konulu mesleki beceri uygulaması dersinde katılan öğrenciler, uygulamalı ders görme fırsatı buldu. Genel cerrahi ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Göktürk Maralcan, teorikte öğrenilen bilgilerin laboratuvarda uygulamalı dersler ile pekiştirilmesinin büyük önem taşıdığını ve öğrencilerin bu sayede hem kendilerine olan güveninin hem de mesleğe yönelik olumlu düşüncelerinin artırdığını ifade etti. Tıp fakültesi acil tıp ana bilim dalı başkanı ve mesleki beceri uygulamaları koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Demet Arı da tıp fakültesinde öğrenim gören öğrencilerin klinik dönemine başlamadan önce maket ve simülatörler üzerinde mesleki becerileri yeterli düzeyde deneyimlemesinin motivasyonlarını ve cesaretlerini arttırarak gelişimlerine katkı sunduğunu vurguladı.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniden Refah Partisi Gaziantep teşkilatında bayramlaşma

137 Okunma

BBP’de bayramlaşma yoğunluğu

129 Okunma

HUZEYFE DURMAZ YILIN STK BAŞKANI SEÇİLDİ

120 Okunma

Başkan Yılmaz’dan Kurum ziyaretleri

110 Okunma

Yağmur altında çalıştılar

109 Okunma

ŞAMPİYON MEGAPOLSPOR

516 Okunma

ASKO HOLDİNG AXCS MARKASI İLE ABD PAZARINDA

464 Okunma

Nizipspor farkı kapatıyor

395 Okunma

Prof. Dr. Özer, ‘’Kolorektal Kanserler Gençlerde de Görülebilmektedir’’

318 Okunma

GSO-MEM, TÜBİTAK’ın yeşil dönüşüm çözüm ortağı oldu

302 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

829 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

694 Okunma

Boyunda oluşan ve birkaç haftada iyileşmeyen kitlelere dikkat!

671 Okunma

Gazişehirgücü zirveyi bırakmıyor

661 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

652 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

19 Nisan 2024 Cuma Günü Nöbetçi Eczaneler