Yedi Başak Kurban emanetlerini verdi

Yedi Başak Kurban emanetlerini verdi

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, 2019 Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin bağışladığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, 2019 Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin bağışladığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. “Kurban Olayım Beni Bağışla” sloganı ile yola çıkan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Kurban organizasyonu yanı sıra Yemen’de gıda paketi dağıtımı ve Afrika ülkelerinde su kuyusu açılışları gerçekleştirdi.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yurt içi ve yurt dışında yaptığı insani yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahipleri ile yardımsever insanlar arasında köprü olmaya devam ediyor. 2019 yılı Kurban Bayramı’nda vekâlet yoluyla bağışlanan kurbanlar üç kıtada dağıtıldı. Başta Türkiye olmak üzere Yemen, Afrika ülkeleri, Arakan, Suriye ve Filistin Gazze’de emanetler sahiplerine ulaştırıldı. Kurbanlık hayvan seçimi İslami kriterlere uygun olarak yapıldı ve yine İslami usullere uygun olarak kesimi gerçekleştirildi.

Saha çalışmasında bizzat bulunarak çalışmaları yerinde takip eden ve kurbanlık alımlarını bizzat gerçekleştiren dernek yöneticileri, kurban etinin yanı sıra Yemen’de gıda kolisi, hijyen paketi ve çocuklar için mama dağıtımı gerçekleştirdi. Çad Büyükelçiliği, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Koordinasyon Merkezi, Çad Maarif Vakfı ve İslam’a Davet Derneği’ne ziyaretler gerçekleştirildi. Ayrıca Çad ve Kamerun’da Su kuyuları açıldı. Sürdürülebilir kalkınma kapsamında süt keçisi dağıtımı gerçekleşti. Kur’an-ı Kerim dağıtımı esnasında duygusal anlar yaşandı. Çocukların yüzleri ise bayram harçlıkları ve hediye edilen bayramlıklarla güldü.

21.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz