ŞAHİNBEY’DEN Z KÜTÜPHANE

ŞAHİNBEY’DEN Z KÜTÜPHANE

Eğitime önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediyesi, Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yapmış olduğu Z kütüphanesini ve tasarım atölyesini öğrencilerin hizmetine açtı.

Eğitime önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediyesi, Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yapmış olduğu Z kütüphanesini ve tasarım atölyesini öğrencilerin hizmetine açtı.

Yarınların büyük Türkiye’sine yön verecek gençlerin yetişmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte okullarda 60 adet Z kütüphane yapan Şahinbey Belediyesi, proje okullarından biri olan ve Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yapmış olduğu Z kütüphanesini ve tasarım atölyesini öğrencilerin hizmetine sundu. Düzenlenen açılışa AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Dr. Mehmet Berk, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, gençlerin kendilerini teknolojik anlamda geliştirmeleri gerektiğini belirterek “İlimizin önde gelen isimleri sizlerin daha iyi eğitim alması için üstün bir gayretle çalışıyor. Şahinbey 270.000 öğrencisi ile Türkiye’nin nüfus anlamında en kalabalık ilçelerinden birisidir. Şahinbey güçlü paydaşları ile birlikte eğitimde tüm sorunların üstesinden gelen bir ilçe konumuna geldi. Teknolojiye yetişmek çok zor. Ancak yetişenlerimiz ülkeye ekstra güç katıyor. Bizim coğrafyamız kadim ve herkesin gözü olan çok zor bir coğrafya. Bu coğrafyada güçlü olmazsak, çok basit konularla yorulan ve gelişemeyen bir ülke haline geliriz. Bizlerin daha büyük idealleri ve ülküleri var. Bunları gerçekleştirecek olanlarda gençlerimizdir. Belediye Başkanımıza okulun yapımından bugüne kadar ki tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

OKULLARIMIZA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlere başarılar dileyerek,  “Şahinbey Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Bu zaman kadar 5 tane okul 2 tane yurt yaptık. Türkiye’nin en özel fen liselerinden birini de inşallah en kısa zamanda yapacağız. Pandemi döneminde 51.000 tablet dağıttık. Okullarımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızla imzaladığımız protokol ile 60 Z Kütüphanesinin 30 tanesini biz 30 tanesini de Milli Eğitim Bakanlığımız yapacak. Okullarımıza tasarım atölyeleri yapıyoruz. Okullarımızdaki eğitim öğretim kalitelerinin artması çok önemli. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız protokol ile tüm okullarımıza Teknofest alanında istediği her türlü desteği vereceğiz. Biz inanıyoruz ki bir elimizde Kur’an-ı Kerim bir elimizde bilgisayar yani bir elimizde fen bilimleri bir elimizde din ilimleriyle hakikata yürüyeceğiz” diye konuştu.

8.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz