Ömer Yılmaz faiz oranlarında yanıltıcı bilgiler veriliyor

Yılmaz yaptığı açıklamada Esnaf kefalet kredi faiz oranlarının yüzde 100 arttırılmış gibi yanıltıcı haberlerin esnafın kafasını karıştırdığını vurguladı.
Editör
Demo Admin
Yayın
19 Mayıs 2024 12:30
Güncelleme
19 Mayıs 2024 12:31
Okunma
221


S.S 13. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz Esnaf kefalet kredileriyle ilgili bazı sosyal medya hesaplarında ve basında yer alan haberlerin doğru olmadığını ifade ederek Esnaf Kefalet kredilerinin artışları ile ilgili çeşitli siyasi kurumların Halk Bankasının zarar ettiğini  ve ekonomik koşulları bilmeyen bazı kesimlere yalan yanlış bilgilerle toplumu yanılttıklarını söyledi.

S.S 13. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz açıklamasında şu cümlelere yer verdi;  “Devletimiz esnafımızı desteklemeye devam etmektedir. Piyasadaki banka faizleri yıllık yüzde 60’ ı, yüzde 70’ i bulmaktadır. Esnaf kefalet ile kullanılan  kredilerin güncellenmiş  faizi yıllık yüzde 29 dur. Bölgeden verilen ve yıllık faizi yüzde 4,5 dan olan kredilerin yıllık faizleri ve deprem destek kredisinin yıllık faizleri hiçbir şekilde artmamıştır. Faizleri artan işletme kredilerimizin en düşük yüzde 17’ ye en yüksek yüzde 29’ a yükseltilmiştir. Hal böyle iken devletimiz deprem bölgesine yüzde 4,5 faiz ile 250.000 TL deprem kredisi vermiştir. Ve bu deprem kredilerinin faizlerini yükseltmemiştir. Yine art niyetli çevreler devletimizin bu yaptığı iyiliği görmezden gelip faizler yüzde 100 arttı şeklinde yaygara kopartmaktadır. Esnafımız balık hafızalı değildir. Daha önceki yıllarda ekonomik krizleri de görmüştür. 1995 deki, 2001 deki krizi, faizlerin yüzde 100’lere dayandığı zamanları yaşadık. Kimse faizler yüzde 100 arttı diye yaygara yapmasın. Esnafımız şu son 10 yılda  devletimizin ve TESKOMB Genel Başkanı  Sayın Abdulkadir Akgül sayesinde altın çağını yaşamıştır. Esnafımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Faizler hiçbir zaman yüzde 100 artmış değildir. Kimse  panik yapmasın. 750.000 TL işletme kredisi ve 1500.000 TL  iş yeri edindirme kredisi olmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir.. Devletimiz esnafımızı mağdur etmemektedir. TESKOMB Genel Başkanı sayın Abdulkadir Akgül’e teşekkürü borç biliriz”

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

268 Okunma

Sağlık Müdürlüğü'nden Kurban tedbirleri

167 Okunma

Saip Konukoğlu anıldı

151 Okunma

ÜNVERDİ: -“MÜBAREK KURBAN BAYRAMI’NIN TÜM DÜNYADA BARIŞA VE HUZURA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

147 Okunma

Deva Partisi Gaziantep il Kongresini yaptı

137 Okunma

GTO’DA BURUK MECLİS TOPLANTISI

304 Okunma

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları bilgilendirme toplantısı

286 Okunma

CHP’li Öztürkmen’den hükümete: Buğdayda taban fiyatı açıklayın, randevu çilesini bitirin

283 Okunma

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

268 Okunma

SÖZÜNÜZÜ TUTUN

266 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1059 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

946 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

900 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

865 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

863 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

20 Haziran 2024 Perşembe Günü Nöbetçi Eczaneler