Şanlıurfa’da kaymakam depremzede çocukları okula döndürmek için ter döktü

Editör
Teknisyen
Yayın
2 Mart 2023 22:20
Güncelleme
2 Mart 2023 22:20


Şanlıurfa’nın Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, okulu yıkılan kısal bir mahallede öğrencilerin tekrar ders başı yapması için dakikalarca velilere sitem etti.
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde, verilen aranın ardından öğrenciler dün yeniden ders başı yaptı. Okulları yıkılan veya hasar gören birçok mahallede öğrenciler yeni okullara kayıtları yapıldı. Okulu yıkılan Hilvan ilçesine bağlı kırsal Kovancı Mahallesi’nde bulunan 19 öğrenci de taşımalı sisteme alınarak 8 kilometre uzaklıktaki Söğütlü İlkokulu’na kayıtları yapıldı. Deprem korkusu yaşayan birçok çocuk gibi kayıtları yapılan öğrenciler de okula gitmeyince devreye kaymakam girdi. Okulu yıkılan kırsal Kovancı Mahallesini ziyaret eden Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, çocuklarını okula göndermeyen velilere sitemde bulunarak, eğitim ve öğretimin önemi noktasında dakikalarca dil döktü.

“Hayatı normalleştirmenin yolu eğitimdir”
Hayattın normalleşmesi noktasında en önemli ön ayağın okulların açılması olduğuna dikkat çeken Kaymakam Coşkun Doğan, “Depremin üzerinden 25 gün geçti. Yaraları sarmaya devam ediyoruz. Sizler burada çadırda iken ben rahat değilim. Samimiyetime inanın ve güvenin. Bugün de yanınızdayım. Ne yazık ki mahallemizde bulunan okulumuz depremde yıkıldı. Biz de çocukları, taşımalı eğitime aldık. Buraya gelmeden önce Söğütlü İlkokulu’na gittim. Bu çocukların hiçbiri okulda yoktu. Bu çocukları neden okula göndermediniz değerli vatandaşlarım, bizler cehaletle zaten mücadele ediyoruz. Bir de üzerine deprem geldi. Şu an tüm enerjimizi depremle mücadele için harcamaktayız. Biz nasıl normalleşeceğiz. Normalleşmenin en önemli göstergesi okulların açılmasıdır. Okulu açtık. Öğrencimiz gelmiyor. Çok üzüldüm. Sizlere buradan sitemlerimi iletiyorum. Çocuklarımızı yarından itibaren okula gönderelim” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Doğan, yarından itibaren mahallede bulunan çocukların okula gönderileceği hususunda velilerden söz alarak mahalleden ayrıldı. Mahalle ziyaretinde, Kaymakam Doğan’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş de eşlik etti.

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

SANKO OKULLARI’NIN YÜZMEDE MİLLİ TAKIM GURURU

8 Okunma

4 ÇEŞİT YEMEK 40 LİRA

8 Okunma

Isparaspor u 19 Türkiye şampiyonu

8 Okunma

Nizip Yıldırımspor Süper Amatörde

8 Okunma

Nizipspor farkı kapatıyor

8 Okunma

Marquis Wright Gaziantep Basketbol’da

448 Okunma

Sağlık Müdürlüğü'nden Kurban tedbirleri

353 Okunma

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

345 Okunma

Saip Konukoğlu anıldı

234 Okunma

ÜNVERDİ: -“MÜBAREK KURBAN BAYRAMI’NIN TÜM DÜNYADA BARIŞA VE HUZURA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

228 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1109 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

1028 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

951 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

939 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

916 Okunma

Nöbetçi Eczaneler

13 Temmuz 2024 Cumartesi Günü Nöbetçi Eczaneler