Yeniekinci gündemi değerlendirdi

Yeniekinci gündemi değerlendirdi

Doğru Parti Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci gündeme dair açıklamalarda bulunarak, “Kamu kurumlarını cemaatler, tarikatlar ve vakıflar ele geçirmiş durumda ve nereye el atsan cemaat fışkırıyor. Bu ülkeye ve insanlara yazık oluyor” dedi.

Doğru Parti Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Yeniekinci, “Kamu kurumlarını cemaatler, tarikatlar ve vakıflar ele geçirmiş durumda ve nereye el atsan cemaat fışkırıyor. Bu ülkeye ve insanlara yazık oluyor” dedi. 

Cemaatlerin, vakıf ve tarikatların devlet kadrolarında örgütlenmeye başladığını söyleyen Yeniekinci, “Türkiye 15 Temmuz gibi hain bir darbe kalkışması ile karşı karşıya kaldı, ancak milletimizin, polis ve askerlerimizin dik duruşu sayesinde bu engellenmiştir. Ama şu anda FETÖ’den boşalan alanları ve kademeleri başka cemaatler, vakıf ve tarikatlar almaya başladı. Devlet yetkililerinin bu tür oluşumlara izin vermemesi, acilen önlemini alması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Günde 5 vakit namaz kılar gibi 7/24 ayet paylaşarak dindar olup, Allah'a yaklaşamaz, Allah’ın sevgili kulu olamazsın” diyen Yeniekinci, “Kul hakkı yenmesine, milletin yoksullaştırılmasına, haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, zulme, yolsuzluğa, talana, vurguna, tarikat yuvalarında çocuklara tecavüz edilmesine, Allah, din, kitap diyerek dininin içinin boşaltılmasına karşı çıkacaksın. Bunların hangisine itiraz edip, karşı çıkıyorsun da, 24 saat ayet paylaşarak din satıyorsun?. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Ne yazık iktidar kanadı dini şov aracı haline getirmiş, moda dindarı olmuş, kendilerini kaybetmişler” eleştirisinde bulundu.

Başkan Yeniekinci, “Saraydaki muhterem ev kirası, elektrik, su, doğalgaz, telefon parası ödemiyor. Mutfak masrafı yok, çocuklarına okul, giyecek, ulaşım masrafı yok. Doktora, ilaca para ödemiyor. Hepsi milletin sırtından. Durmadan maaşına zam yaptırıyor. Galiba mümin, yoklukta sabreden değil, yoklukta malı götüren oluyor. Diğer taraftan yanlış Suriye muhalefet

Libya, Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Ege, Azerbaycan, Ayasofya politikalarına destek verirken, HDP'nin terörize edilmesine ses çıkarmıyor. Krizin ve kaosun gündemde tutularak, dini ve milli duyguların sömürülmesine izin veren, ekonomiyi, işsizliği, açlığı, yoksulluğu, yolsuzluğu gündemde tutamayan, tartışılmasını, konuşulmasını sağlayamayan, tüm bu sorunlara çözüm sunamayan, millete güven veremeyen yine bu muhalefet. Bu muhalefet AKP'nin değirmenine su taşımaktan başka, ne iş yapıyor” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te teşkilatlanma çalışmalarında sona gelindiğini kaydeden Doğru Parti Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Hem ülke genelinde hem de Gaziantep’te Doğru Parti’ye ilgi giderek artıyor, artmaya da devam ediyor. Kentimize layık, sorunları çözebilecek, dertlere derman, esnafın ve halkın her zaman yanında olacak güçlü, dinamik ve genç kadro oluşturduk. İl Başkanı Erdal Hamavioğlu, bu listeyi hafta sonu genel merkezin onayına sunacak. Şehitkamil İlçe ve taşra ilçelerimizin teşkilatlanma çalışmalarım devam ederken, başkan adaylarımızla görüşmeler sürüyor. Yakın zamanda Şehitkamil ve taşra ilçelerimiz içinde belirlediğimiz başkanlarımızı kamuoyuyla paylaşacağız.”

22.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz