Vet-Pet’den hayvan sağlığına dikkat çekildi

Vet-Pet’den hayvan sağlığına dikkat çekildi

Vet Pet Kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Çerkezoğlu, evlerinde kedi ve köpeklerle yaşayan kimselere uyarılarda bulundu.

Vet Pet Kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Çerkezoğlu, evlerinde kedi ve köpeklerle yaşayan kimselere uyarılarda bulundu.

Kedi ve köpekler ile birlikte yaşayan insanların hayvanların sağlığını korunması konusunda yapması gereken koruyucu hekimlikler olduğunu belirten Çerkezoğlu, insanlara da bulaşabilen Zoonoz Hastalıklarına karşı hayvan dostlarımızın korunması için düzenli olarak aşılarının yapılması ve veteriner hekimler tarafından check up işlemlerinin yaptırılması gerektiğini söyledi.

Gaziantep’te yıllardan bu yana en iyi şekilde hizmet veren Vet Pet Kliniği, donanımı, güçlü kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kapalı devre anestezi sistemi ve hijyenik şartlarda ameliyatların gerçekleştirildiği klinik, taşıdığı özelliklerle Gaziantep’te ve bölgede ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Vet Pet Kliniği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Çerkezoğlu, Kedi ve köpeklerin bakımı ve sağlığı konusunda açıklamalarda bulundu. Çerkezoğlu, “Kedi ve köpeklerle yaşamaya başlayan insanların, onların evlerinin bireyi olarak kabul eden kimselerin, hayvanların sağlığının korunması konusunda yapması gereken koruyucu hekimlikler var. Bu koruyucu hekimler konusunda insanlara da bulaşabilecek hastalıklarda söz konusu. Biz bunlara Zoonoz Hastalıkları diyoruz. Zoonoz Hastalıklarına yakalanmamak için evin bireyi olan kedi ve köpeklerin veteriner hekim tarafından check-up yapılarak gerekli kontrollerinin yapılması gerekiyor. Bununla birlikte her yıl düzenli olarak yapılması gereken koruyucu aşılar var. Bu aşılar, kedi ve köpeklerimizi hastalıklara karşı korurken, zoonoz hastalıklarının da insanlara geçmesini engellemekte. Rutin bir aşı programı, veteriner check-up’ı ile bunlarında önüne geçmiş oluruz. Kedi ve köpeklerin bakımı konusuna gelecek olursak, hayvanların temizlenmesi, taranması, yıkanması, günlük gezilerinin yapılması gerekiyor. Hayvan sahibi olmak isteyen kimselerin tüm bunları yapabilecek durumda olmaları gerekiyor” diye konuştu.

 

9.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz