VALİ GÜL’DEN YAYA ÖNCELİĞİ DESTEĞİ

VALİ GÜL’DEN YAYA ÖNCELİĞİ DESTEĞİ

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli çalışmaların yapıldığını aktaran Vali Gül, “İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılmasını öngörüyor.

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli çalışmaların yapıldığını aktaran Vali Gül, “İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla kampanya başlatıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle ilde faaliyet gösteren engelli derneklerini ziyaret ederek engelliler haftasını kutladı. Dünya Engelsiz Kahramanlar, Görbir, Altı Nokta Körler Derneği ve Görme Engelliler Gaziantep Şube Başkanlığını ziyaret eden Vali Gül, Altı Nokta Körler Derneğinde yaptığı değerlendirmede, “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” projesinin engelli vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacağını kaydetti.

Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması ve yaya önceliğini alışkanlık haline getirmesi ile engelli vatandaşlarımız da büyük bir rahatlığa kavuşacak. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına merkezi hükümetler ve yerel yönetimler çalışmalarını sürdürürken vatandaş olarak bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Engellilerimizin toplumsal hayata katılımlarının önündeki engelleri hep beraber kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

15.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz