Vali Gül GASİMEP’ten bilgi aldı

Vali Gül GASİMEP’ten bilgi aldı

Gaziantep Sanayi Odası Meslek Eğitim Merkezi’ni (GSO-MEM) ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (GASİMEP) hakkında bilgi aldı.

Gaziantep Sanayi Odası Meslek Eğitim Merkezi’ni (GSO-MEM) ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (GASİMEP) hakkında bilgi aldı. Vali Davut Gül burada yaptığı konuşmasında, GASİMEP’in toplumun bütün kesimine hitap eden model bir proje olduğunu söyledi.

Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Necip Kafadar, M. Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Hüseyin Özbey, M.Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Hakkı Elmas ve beraberindeki heyet GSO-MEM’deki atölyeleri gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’den GSO-MEM ve GASİMEP hakkında bilgi alan Vali Davut Gül, nitelikli ara elemana başta sanayi sektörü olmak üzere tüm sektörlerde yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunu belirtti ve GASİMEP’in nitelikli iş gücüne önemli katkılarının olacağını kaydetti.

GSO ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile yürürlüğe giren GASİMEP’in önemine işaret eden Vali Gül, “Bu sistem öğrenci, veli ve sanayicilerin ilgi gösterdiği bir model haline gelmiş durumda. Özellikle öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri işletmelerde bir fiil çalışarak görmesi sistemi daha da önemli hale getiriyor. Bu sistemle sanayicilerin istediği eleman daha çabuk yetişecek. Bu önemli projeyi yürüten Gaziantep Sanayi Odası’nı, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’yi, tüm yönetim kurulunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi. 

8.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz