Türker Muhasebecilerin sorunlarına değindi

Türker Muhasebecilerin sorunlarına değindi

Türkiye Muhasebeciler Platformu Adayı eski Devlet Bakanı Masum Türker TÜRMOB Genel Başkanlığına aday oldu. Destek almak amacıyla Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasında bir toplantı yapan Türker muhasebe mesleğinin sorunlarına değindi.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven toplantıdan önce yaptığı konuşmada Masum Türker’in fikirlerini, yapmak istediklerini anlatmak için Gaziantep’e geldiğini ifade ederek inşallah TÜRMOB Genel kurulumuz hayırlara vesile olur dedi. Türkiye Muhasebeciler Platformu Adayı eski Devlet Bakanı Masum Türker 1987 yılından bu yana dolar iniş çıkışı , Türkiye’nin konvertibl olmasından sonra  yoksullaştırma politikası olduğunu vurgulayarak yoksullaştırıp yönetme politikası yanlış ve aykırı politika olduğunu ifade etti. Dolarda düşüşün aslında cazip olamadığını her düştükçe zarar eder hale gelindiğinin altını çizen Türker nedeninin de İhracatın düşmesini gösterdi.

Türker konuşmasında; “Dolarla bu değişimin yanında  ,bugün Birexit nedeniyle bir sancı yaşanıyor, işte bunları biz meslek mensuplarına anlatıyor olmamız gerekiyor. Brexit ve  İngiltere’de olup bitenler dünyaya neye mal olacak. Mesela hiç kimse düşünmüyor; bu brexit olarak son olarak alınan kararla Büyük Britanya’nın bölünme ihtimali var. İskoçlar ve diğer İrlandalılar, Galler, artık bizde özerk olalım diye başkaldırabilirler. Böyle bir bölünme birden bire dünyada yeni bir yapılanmanın, oluşumun çıkmasına neden olabilir. Taraf olalım, olmayalım bazı olaylara çok dikkatli bakmak, demokrasiye inanmak gerekir” dedi.

9.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz