TAHMAZOĞLU’NDAN ÇİFTÇİYE DESTEK

TAHMAZOĞLU’NDAN ÇİFTÇİYE DESTEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere destek geleneğini bu yılda sürdürmeye devam ederek, 2.000 ton gübre desteğinde bulundu.

Şahinbey Belediyesi çiftçilere destek geleneğini bu yılda sürdürmeye devam ediyor. 3 yıldan bu yana çiftçilere 6.000 ton buğday, 6.000 ton gübre, 10.500 ton küçük ve büyük baş hayvan yemi, 750.000 zeytin fidanı, 150.000 fıstık fidanı desteği sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda, Tarım İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği analizler neticesinde GÜBRETAŞ’tan  alınan verim artıcı ve ürün koruyucu özelliği olan 2.000 ton çinkolu gübrenin dağıtımına Kapçağız Köyü’nde başladı.

 

3 YILDIR ÇİFTÇİMİZE DESTEK OLUYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Hayırlı bir iş için buradayız. Üç yıl önce çiftçilerimize destek olmak amacıyla başlatmış olduğumuz çalışmalarımıza bugün yeni bir halka ekliyoruz. Allah ömür verdikçe de çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz. Bugün de 2 bin ton gübre dağıtımı yapıyoruz. Bu dağıtımlarımız bittikten sonra da buğday ve arpa dağıtımları yapacağız. Daha sonrasında ise Şubat ayında yem dağıtımı yapacağız. Ayrıca yem konusunda çiftçilere yem tohumu dağıtacağız” dedi.

 

8.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz