Suriye’deki güvenli bölgelere GAÜN eğitim desteği

Suriye’deki güvenli bölgelere GAÜN eğitim desteği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği arasında Suriye’deki Güvenli Bölgelere yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği arasında Suriye’deki Güvenli Bölgelere yönelik işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre Suriye’deki Güvenli Bölgelerde sağlık eğitimi alanına ilişkin işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Protokol töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Üniversitesi’nin bölgedeki önemine dikkat çekerek Güvenli Bölgelerdeki hemşire, ebe, ilk ve acil yardım ile fizik tedavi personellerini Gaziantep Üniversitesi Cerablus Meslek Yüksekokulu tarafından yetiştirildiğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Özaydın, “İmzalanan bu protokol kapsamında Güvenli Bölgelerdeki sağlık personellerinin mesleki gelişimlerine yönelik sertifika programları düzenleyeceğiz. Suriye’nin yeniden inşasında yükseköğretim alanında gerekli her türlü adımı atacağız” dedi.

Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği Başkanı Hasan Enveroğlu adına konuşan Dernek Yetkilisi Dr. Ahmed Samer Alosh ise, “Suriye’de derneğimize ait birçok sağlık merkezi var. Bu protokol ile gerçekleştireceğimiz eğitimlerle sağlıkçıların mesleki alandaki yeterliliklerini artırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol törenine; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Dernek Yetkilisi Dr. Samer Alosh, Rektör Danışmanı Arş. Gör. İbrahim Halil İlgi ve Cerablus Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fehmi Soğukoğlu katıldı.

 

23.02.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz