Şehitkamil’den verimli Mola protokolü

Şehitkamil’den verimli Mola protokolü

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk defa uygulanacak olan birinci ara tatil döneminde gerçekleştirilecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren iş birliği imzası atıldı.

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk defa uygulanacak olan birinci ara tatil döneminde gerçekleştirilecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren iş birliği protokolü imzalandı.

Öğrenci, öğretmen ve velilerin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılım oranını arttırmak adına Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasındaki birinci ara tatil döneminde gerçekleştirilecek etkinlikleri içeren iş birliği protokolü İbrahimli Spor Merkezinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ile okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı törende imzalandı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında verilecek kısa molada öğrenciler; satranç, basketbol, futbol, yüzme, badminton branşlarında turnuvalara, doğa kamplarına, sağlıklı yaşam yürüyüşlerine, müzik dinletilerine ve el beceri atölyelerinde gerçekleştirilecek etkinliklere katılarak tatili eğlenceli ve kişisel gelişimleri adına oldukça verimli bir şekilde değerlendirilecekler. Protokol imza töreni sonrasında tatilde gerçekleştirecek etkinliklerin müjdesini alan ortaokul öğrencileri, mutluluklarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür ederek dile getirdiler.

 

16 TEMADA 69 ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLECEK

‪Protokol imza töreni sonrasında değerlendirmelerde bulunan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, “Milli Eğitim Bakanlığımız bu yıl iş takvimini yayınlarken Kasım ve Nisan aylarında birer hafta kısa molalar belirledi. Bu molalar, ilk olduğu için hem velilerimizin hem öğrencilerimizin hem de okullarımızın ilk uygulamada yaşayacağı güçlükleri de dikkate alarak kurumlarımızda kapasiteyi artırmaya yönelik iş birliği gerçekleştirdik. Tatil molasında çocuklarımız için çok güzel etkinlikler planladı. 16 temada 69 etkinlik gerçekleştirilecek. Sağ olsunlar her zaman olduğu gibi Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu, ara tatil döneminde Şehitkamil Belediyemizin tesislerinin kapıları sonuna kadar açtılar.

10.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz