Şehitkamil’den Can suyu

Şehitkamil’den Can suyu

Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında 19. Etap Şehitkamil Ormanı, Sinan Mahallesi’nde hayat buldu. Geniş katılımlı bir törenle düzenlenen fidan dikim etkinliği ile gelecek nesiller için 11 bin 111 fidan toprakla buluşturuldu.

Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında yılda 2 defa gerçekleştirilen fidan dikimleri devam ediyor. 19. Etap Şehitkamil Ormanı, Sinan Mahallesi sınırları içerisinde oluşturuldu. Toplam 111 bin metrekare alan üzerine kurulan 19. Etap Şehitkamil Ormanı’nın fidan dikim töreni geniş katılımla gerçekleştirildi. Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yer düzenlemesinin yapıldığı alan üzerine 11 bin 111 bin fidan dikildi. Fidan dikim töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yapılan konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluşturularak can suları verildi. Fidan dikiminin ardından etkinliğe katılanlar, uzun süre halay çekti. Şehitkamil Belediyesi, “Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil” projesi kapsamında bugüne kadar kurmuş olduğu 19 etap ormanda toplam 2 milyon 35 bin 722 metrekare alanda 186 bin 374 adet fidanı toprakla buluşturmuş oldu.

Fidan dikim törenine; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları, Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanı Aziz Tolgahan Semizoğlu, Şehitkamil Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, AK Parti Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, AK Parti Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bozatlı, MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

11.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz