ŞEHİTKAMİL’DEN 30 BİN KİŞİYE EĞİTİM

ŞEHİTKAMİL’DEN 30 BİN KİŞİYE EĞİTİM

Eğitim faaliyetlerine ilişkin konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Belediye olarak en fazla önemsediğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yaştan vatandaşımıza sağlanan eğitim olanaklarından yaz aylarında 30 bin kişi faydalandı.

Eğitim faaliyetlerine ilişkin konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Belediye olarak en fazla önemsediğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yaştan vatandaşımıza sağladığımız eğitim olanaklarından yaz aylarında yaklaşık 30 bin kişi yararlandı” dedi.

Her yaştan kişiye sunduğu eğitim olanaklarıyla kişilerin hayatına önemli katkılar sunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2019 yılı yaz döneminde eğitim konusunda yürütülen çalışmaları rakamsal verilerle anlattı. Belediye olarak eğitim konusunu çok önemsediklerini dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu; Şehitkamil Sanat Merkezi, aile merkezleri, gençlik kütüphaneleri ve spor tesisleri bünyesinde yürütülen eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.

 

ŞEHİTKAMİL SANAT MERKEZİNDE 10 FARKLI BRANŞ

ŞSM’de yürütülen faaliyetlere ilişkin konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ücretsiz sağladıkları eğitimler kapsamında sundukları hizmetlerden yaz tatili döneminde binlerce öğrencinin yararlandığını söyledi. Kültür-sanat yönü gelişmiş nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Fadıloğlu, “Yaz dönemi eğitimleri çerçevesinde Şehitkamil Sanat Merkezimizden 10 farklı branşta bin 744 öğrencimiz eğitim aldı. Yaz tatili döneminde yürüttüğümüz faaliyetleri yıl içerisinde de devam ettiriyoruz. Şehitkamil Sanat Merkezimizde açılan ve ücretsiz yararlanılan; yağlıboya, ebru, bağlama, gitar, keman, piyano, tambur, hüsn-i hat, karakalem, temel resim ve yağlı boya kurslarımız ile çocuklarımıza, velilerimize imkan sunmaya gayret gösteriyoruz. Şehitkamil Sanat Merkezi’ni sadece dışardan gelen birinin konser vermesi, sergi açması için değil; kendi memleketimizin evladının burada yetişerek ileriki zamanlarda burada konser verebilecek, sergi açabilecek seviyeye gelmesi için çalışıyoruz. Çocuklarımızın sanata olan yatkınlıklarını değerlendirmelerini istiyoruz. Şehitkamil Sanat Merkezimizdeki sanatsal ve kültürel faaliyetimizi yıllarca devam ettirip nitelikli bireylerin yetişmesi noktasında elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Ben; bize inanıp, güvenip çocuklarını teslim ettikleri için tüm velilerimize de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

16.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz