Seçkin Koleji HKÜ Matematik zümresinde

Seçkin Koleji HKÜ Matematik zümresinde

Özel Seçkin Koleji Fen ve Matematik Zümresi öğretmenleri Hasan Kalyoncu Üniversitesinde gerçekleştirilen Game Conference 2019 etkinliğine poster bildiri sunumları ile katıldı.

Özel Seçkin Koleji Fen Zümresi öğretmenleri ders çalışmanın oyunlaştırma ile öğrencileri teşvik ettiği ilkesinden yola çıkarak hazırladıkları 3 oyunla konferansta yer aldılar. 6. sınıflarda sistemler ünitesini kavrayabilmek adına, öğrencilerin de desteğiyle “Organını Tanı” oyunu hazırlandı. Öğrencinin parçadan bütün ilişkisini kurmasını sağlamak ve değerlendirme sürecini yine öğrencinin yaptığı eğlenceli bir oyun olması amaçlandı.

Domino dolaşım posteri hazırlanarak 6. sınıflarda dolaşım sistemi konusunun daha anlaşılır ve kalıcı etki bırakması adına, yaparak yaşayarak öğrenme modelini temele alan ve aynı zamanda oyun oynayarak öğrenebileceği bir materyal oluşturuldu. Muhteşem Şapka oyununda ise öğrencilerin dikkatini çekecek rengarenk bir şapka hazırlandı. Özel olarak tasarlanan şapka sayesinde öğrenciler bir çok öğrenme stratejisini (görsel zekayı destekleme, dikkat çekme , ilgi uyandırma, bilgileri tekrar etme ve öğrenmeyi pekiştirme vb.yöntemleri)bir arada kullandı.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, Game Conference 2019 etkinliği ile ilgili olarak:” Matematik, fizik, kimya, biyoloji, teknoloji gibi bilimsel alanlar anlaşıldıkça anlam kazanır, anlam kazandıkça da sevilir ve ilgi duyulur, sevildikçe de beceri düzeyi artar. Oyunlaştırma bu açıdan eğitim için çok güzel fırsatlar yaratıyor. Bu becerilerin, çocukların ve gençlerin alışkın oldukları oyun yöntemiyle öğrenmesi ise yenilikçi bir yaklaşımdır. Etkinliğe katılan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

5.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz