Sanayide dönüşüm Metal Makine ile başlıyor

Sanayide dönüşüm Metal Makine ile başlıyor

Gaziantep’te üretim yapan firmalara, Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. (STM) tarafından yerinde analiz çalışmaları yapılarak firmaların ürettikleri mevcut ürünlerle Sanayide dönüşüm metal makina ile başlıyor.

Gaziantep’te üretim yapan firmalara, Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. (STM) tarafından yerinde analiz çalışmaları yapılarak firmaların ürettikleri mevcut ürünleri ve mevcut ürün altyapısında yapılacak değişiklikler ile daha katma değerli ürünler için ürün yetenek programı oluşturularak, makine metal sanayisinde üretim yapan firmaların özellikle savunma sanayi veya milli teknoloji hamlesi kapsamında üretebilecekleri ürünlerin envanterleri çıkartılacak.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ve STM A.Ş. işbirliğinde Gaziantep’te üretim yapan makine metal üreticilerine yönelik mevcut ürün altyapısında yapılacak değişiklikler, yürütülecek süreç ve yapılacak çalışmaların yer aldığı, Gaziantep Makine ve Metal Sanayinin Dönüşümü Kapsamında Yerinde Analiz Projesi Açılış Toplantısı gerçekleştirildi. GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) düzenlenen toplantıya, GSO Yönetim Kurulu Üyesi Başar Küçükparmak, İKA Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, STM A.Ş. Danışmanlık Müdürü Mustafa Odabaş, STM A.Ş. ThinkTech Koordinatörü Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan, STM A.Ş. ThinkTech Yöneticisi Dr. Hilmi Özdemir, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü ve firma temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Üyesi Başar Küçükparmak, “Odamızca başlatılan, Gaziantep Sanayisinin Teknolojik Dönüşümü Projesi kapsamında, Gaziantep makine metal sanayisinin günümüz rekabet koşulları içerisinde ihtiyaç duyduğu stratejik, teknolojik, dijital dönüşüm sürecine katkı vermesi amacıyla, GSO, İKA ve STM A.Ş. arasında daha önce işbirliği protokolü imzalamıştık. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde makine metal sektöründen 30 üye firmamız Savunma Sanayi Başkanlığı iştirakçi kuruluşlarından olan STM tarafından ziyaret edilerek, firmalarımızda yerinde analiz çalışması yapılacak” diye konuştu.

 

13.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz