Şahinbey’den çiftçiye Gübre

Şahinbey’den çiftçiye Gübre

Çiftçilere yönelik desteğini sürdüren Şahinbey Belediyesi, tarımsal üretimi arttırmak ve çiftçileri desteklemek adına Kapcağız Köyü’nde çiftçilere 2. 600 ton taban gübresi ve 1.400 ton üst gübre olmak üzere toplam 4.000 ton gübre dağıtımına başladı.

Çiftçilere yönelik desteğini sürdüren Şahinbey Belediyesi, tarımsal üretimi arttırmak ve çiftçileri desteklemek adına Kapcağız Köyü’nde çiftçilere 2. 600 ton taban gübresi ve 1.400 ton üst gübre olmak üzere toplam 4.000 ton gübre dağıtımına başladı.

Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 10.000 ton gübre, 14.000 ton yem, 9.200 ton arpa ve buğday, 290 ton mercimek, yonca, İtalyan çimi tohumu, 750.000 adet zeytin, 150.000 adet fıstık fidanı desteği sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini arttırarak sürdürmeye devam ederken Kapcağız Köyü’nde 4.000 tonluk gübre dağıtımını, düzenlenen törenle başlattı.

 

BU HİZMETLER ÇOK ÖZEL HİZMETLER

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yapılan desteklerin hizmet kalitesini gösterdiğini belirterek, "Bu destekler için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu destekler kolay sağlanmıyor. Çok önemli destekler bunlar. Şahinbey ilçesi sıradan bir ilçe değil. Bir milyonun üzerinde bir nüfusu var. Türkiye'nin en büyük ilçelerinden biri. Eğer bu gibi bir ilçeyi hizmetle taçlandırmazsanız altından kalkamazsınız. Başkanımız da burada çok güzel ve özel hizmetler yapıyor. O yüzden ben Mehmet Tahmazoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Bu ismi özel ilçede üretim yapan çiftçilerimize de çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

BU PROJELERDE ORTAK AKIL VAR

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, yapılan desteklerle daha fazla ve daha kaliteli üretim yapıldığını aktararak, "Bu projeler çok önemli projeler. Çünkü bu projelerde ortak akıl ve istişare var. Ortak payda da buluşan herkes bu projelere destek veriyor. O yüzden bu projeler, bu destekler şehrimizin ve ilçemizin gelişimi için çok önemli. Bu desteklerde emeği olan herkese teşekkür etmek gerek" ifadelerini kullandı.

 

ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEĞİMİZİ ARTTIRARAK SÜRDÜRECEĞİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaklaşık 4 yıldır çiftçiye her anlamda destek olduklarını belirterek, "İki gün önce 3400 ton arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıttık. Şimdi ise 4.000 ton gübre dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu destekler çok önemli. Çünkü bu destekler sayesinde Şahinbey ilçesinde 120 bin dekar olan ekim alanı yüzde yüz elli oranında artış göstererek 280 bin dekar alana çıktı. Bu dağıtımlarla ekilmeyen tarlalar ekilmeye başladı. Bu da daha fazla ürün daha fazla kazanç anlamına geliyor. Bu sayede de hem memleketimiz hem de çiftçimiz daha fazla kazanıyor. Bu yıl gübrede farklı bir yola gittik. Her yıl 2.000 ton taban gübresi veriyorduk. Çiftçilerimiz bizden üst gübresi de istediler ve bizde onların taleplerini geri çevirmeyerek üst gübre desteğinde bulunuyoruz. Bu kapsamda 2.600 taban gübresi, 1.400 ton da üst gübresi olmak üzere 4.000 ton gübre dağıtımı yapıyoruz. Hizmeti de çiftçimizin ayağına getiriyoruz tırlarla gelen gübreler köylere giderek ürünleri çiftçilerimize teslim ediliyorlar. Ayrıca hayvan yetiştiricilerimiz şu ana kadar 14.000 ton yem dağıtımı yaptık. İnşallah yine Aralık ayında çiftçilerimize yem desteğimiz devam edecek. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; belediyelerimizin çiftçilerimize destek olması noktasında kanuni düzenleme yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyemiz çiftçilerimize destek olmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e de teşekkür ediyorum kendisi bize bu yolu açtı. Biz de Büyükşehirler statüsündeki şehirlerde böyle bir düzenleme olduğunu görünce ‘Bismillah’ diyerek çiftçilerimize destek olmaya başladık. Büyükşehir Belediyemiz diğer ilçelerdeki çiftçilerimize destek olurken bizde Şahinbey’deki çiftçilere destek oluyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

15.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz