Michelin’den tasaarufa davet

Michelin’den tasaarufa davet

Dünya lastik devi Michelin, tasarrufun önemini vurgulamak için Gaziantepli sürücülere lastiklerini yasal diş derinliği sınırı olan 1,6 milimetreye kadar kullanmalarını tavsiye ediyor.

Dünya lastik devi Michelin, tasarrufun önemini vurgulamak için Gaziantepli sürücülere lastiklerini yasal diş derinliği sınırı olan 1,6 milimetreye kadar kullanmalarını tavsiye ediyor ve bu sayede sürücülerin bir yandan doğayı korurken bir yandan da maliyet tasarrufu sağlayabileceğine dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, sosyal sorumluluk bilinci ile üretimlerinde LLP (Uzun Ömürlü Performans) teknolojisini kullanarak; lastiklerin yasal sınıra kadar aynı güvenlik ve performans ile yol alabilmesini sağlarken, Gaziantepli sürücülere de hem çevre ve doğayı koruma hem de maliyet tasarrufu sağlama konusunda katkıda bulunuyor. Aşınmış olan lastiklerin yasal sınır olan 1,6 milimetreden önce değiştirilmesi; çevreyi olumsuz etkilemesinin yanı sıra lastik kullanıcıları için de maliyetleri artırıyor.

 

5.700 HEKTAR KAUÇUK ORMANI TAHRİP OLUYOR

Araştırmalara göre lastiklerin erken değiştirilmesi sadece Avrupa’da bir yılda 128 milyon, bütün dünyada ise 400 milyon ek lastiğin tüketilmesine neden oluyor. Çevreye etkileri incelendiğinde ise, Avrupa’da erken değiştirilen lastikler, 5 bin 700 hektar alandaki kauçuk ormanının tahribine yol açıyor. Ayrıca her yıl 9 milyon ton CO2 emisyonu ortaya çıkıyor.

 

WWF İLE İŞBİRLİĞİ 4 YIL DAHA UZADI

Doğadan aldığını geri vermek amacıyla WWF Fransa ile işbirliği başlatan Michelin, 2015 yılından bu yana çevre dostu kauçuk üretimini destekliyor. İşbirliğinin ilk aşaması boyunca sağlanan ilerlemeden cesaret alan WWF Fransa ve Michelin, ortak taahhütlerini 4 yıllığına yeniledi. Sürdürülebilir bir doğal kauçuk pazarı lehinde faaliyetlerde bulunmayı amaçlayarak, Endonezya’da bir pilot proje geliştirmenin yanı sıra işbirliğini sürdürülebilir hareketlilik ve biyoçeşitliliğin korunması yönünde geliştirmeyi hedefliyor.

28.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz