Medical Park'tan bir ilk daha

Medical Park'tan bir ilk daha

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi ekibi bölgede gerçekleştirmiş olduğu birbirinden başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi ekibi bölgede gerçekleştirmiş olduğu birbirinden başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor. Hastanenin Genel Cerrahi uzmanlarından oluşan ekibi ile yerli ve yabancı hastalara şifa dağıtıyor. Deneyimli ve uzman hekimlerden oluşan dev kadro, her türlü kanser ameliyatlarının yanısıra; laparoskopik (kapalı) cerrahi, mide, bağırsak cerrahisi, pankreas cerrahisi, karaciğer ve safra yolları cerrahisi, meme ve tiroid cerrahisi gibi operasyonlar modern teknoloji kullanarak gerçekleştiriyor. 

Bu bağlamda Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Melik anorektal hastalıkların toplum genelinde sık görülen, kalın barsağın çıkış kısmı ve anal bölgeyi ilgilendiren bir grup hastalığı tanımladığını belirterek açıklamalarda bulundu. Op. Dr. Melik Anorektal hastalıklar için mahrem kabul edilen ve yaşamı tehdit eden hastalıklar gurubuna girdiğine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti: ‘’Anorektal hastalıklarda Medikal Tanı ve tedavi prosedürleri kapsamlı ve zordur. Her yaşta ve cinsiyette görülebilmektedir. Benign anorektal hastalıklar pruritus ani, rektal prolapsus, condiloma accuminatum, anal fissür, hemoroidler, soliter rektal ülser, anal fistül başlıklara ayrılabilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri birbirine benzese de tedavisi tamamen farklıdır. Mesela kanama ile gelen bir hastanın hemoroid veya anal fissür hastalığı olabilir. Teknolojinin gelişmesi bu hastalıkların tedavisini etkiledi Günümüzde klasik cerrahi tekniklere ek olarak -teknolojinin ve ilaçların gelişmesi ile- farklı tedavi seçenekleri de sunulmaktadır. Hemoroid, anal fistül ve pilonidal sinüste laser teknolojisini kullanırken; anal fissürde botoks tedavisi yeni seçenek tedavilerdendir.’’ dedi.

Gaziantep’teki tek Proktoloji ünitesi ile hizmet verdiklerini belirten Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi  Op. Dr. Mehmet Ali Melik, Uzman Genel Cerrahi ekip tarafından oluşturulan Proktoloji Ünitesi’nde anorektal hastalıklara yönelik olarak, tam donanımlı ekipmanlar sayesinde minimal invaziv  teknikler kullanılan cerrahide yüz güldüren çözümler sunulduğunu kaydetti. Op. Dr. Mehmet Ali Melik, Proktoloji Ünitesi’nde kişi özgü tedaviler hijyen standartlarına uygun bir biçimde, üst düzey önlemler alınarak gerçekleştirildiğinin altını çizdi:  ‘’Tüm anorektal (makat, anüs) hastalıkların tanıları için ayrıntılı muayene, Anoskopi, Rektoskopi, Anorektal Biopsiler , Anorektal Apse drenajları ve pansumanları, Hemoroid (Basur) Tedavileri, Lazer (infrared) ve Lastik Bant Ligasyonu, Eksternal Hemoroid (Dış Basur) Tedavileri, Trombüs Eksizyonu, Pilonidal Kist (Kıl Dönmesi) tedavileri, Lazer (infrared) ve Fenol Uygulaması, Anal Fissür (Çatlak) tedavileri Botoks Uygulaması, Anal Siğil tedavileri, Koterizasyon, Kriyoterapi, Lokal Eksizyon, Anal Fistül Tedavileri, Lazer (infrared) uygulaması yapılmaktadır. ‘’ dedi.

 

 

23.05.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz