Medical Park’ta terleme şikayetinden kurtuldu

Medical Park’ta terleme şikayetinden kurtuldu

Almanya’da ikamet eden 22 yaşındaki Kübra Yılmaz, uzun yıllardan beri aşırı terleme şikayeti ile mücadele ediyordu.

Almanya’da ikamet eden 22 yaşındaki Kübra Yılmaz, uzun yıllardan beri aşırı terleme şikayeti ile mücadele ediyordu. Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne gelerek ameliyat olan Kübra Yılmaz sağlıklı bir şekilde taburcu edilerek bu şikayetlerinden kurtuldu.

Hasta memnuniyeti odaklı, güvenli ve kaliteli sağlık hizmeti sunan, ileri tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı yapısıyla toplumun her kesiminden insanı ‘’Herkes İçin Sağlık’’ ilkesi ile buluşturan Özel Medical Park Gaziantep Hastanesi yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve Sağlık Turizmi açısından cazibe noktası konumundadır. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok sağlık kuruluşuna başvuran Kübra Yılmaz rahatsızlığı ve ameliyatı hakkında detaylı bilgiler verdi ‘’ Uzun yıllardır aşırı terleme ile ilgili sorunlar yaşıyordum, aşırı terleme sorunum nedeniyle çok sevdiğim insanlardan hatta sosyal ortamlardan uzak durmaya çalışıyordum, çünkü arkadaşlarımı gördüğümde onlara sarılamıyordum, el sıkışamıyordum hatta yazı yazarken bile aşırı terleme şikayetim her zaman bana engel oluyordu. Araştırmalarım neticesinde Medical Park Gaziantep Hastanesi’nde bu sorunun kapalı yöntemle gerçekleştirilen ameliyat ile giderildiğini duydum ve Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Op. Dr. Murat Demir’e başvurdum. Yapılan muayene sonrasında ameliyat olmam gerektiğini bana doktorum detaylı bir şekilde bana anlattı. Ameliyat çok kısa sürdü ve şu an bile farkı hissedebiliyorum. Terlemem son buldu. Medical Park Gaziantep Hastanesi çalışanlarına ve hekimim Op. Dr. Murat Demir’e çok teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Göğüs Cerrahisi Op. Dr. Murat Demir, Kübra Hanım hakkında detaylı bilgiler verdi: “Kübra Hanım’da aşırı terleme (Hiperhidrozis) şikayeti ile bize başvurdu. Gerçekleştirdiğimiz muayene ve tetkikler neticesinde yatışı yapılarak koltuk altındaki çift taraflı ter bezlerini uyaran sinirler bloke edildi. Bu yöntem Bilateral Torakal Sempotektomi olarak bilinmektedir. Devre dışı bırakılan bu sinirlerin vücuda her hangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır veya bu durum herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermemektedir. İşlem anestezi eşliğinde yaklaşık otuz dakika sürdü. Hastamızı o gün hastanemizde kaldıktan sonra ertesi gün taburcu ettik. Aşırı terleme şikayeti olan kişiler bu şikayetleri nedeniyle insanlardan uzak kalmayı tercih etmektedirler. Bu kişiler için farklı tedavi seçeneği olmasına rağmen, etkili bir yöntem olması açısından Torakal Sempotektomi yöntemi oldukça önem teşkil etmektedir’’ ifadelerine yer verdi.

31.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz