Malkoç’tan GTO’ya ziyaret

Malkoç’tan GTO’ya ziyaret

Ombudsman Halkla Buluşuyor Programı çerçevesinde Gaziantep’te bulunan Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, beraberindeki kamu denetçileriyle birlikte Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ombudsman Halkla Buluşuyor Programı çerçevesinde Gaziantep’te bulunan Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, beraberindeki kamu denetçileriyle birlikte Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen toplantıda, Gaziantep’in kanayan yarası uçak seferleri sorunu, havaalanı terminal binası inşaatı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM)’in ticari hayatta oluşturduğu artı yük gündeme gelirken, Ombudsman Malkoç bu sorunlarla yakından ilgilenme sözü verdi.

Gaziantep’in sorunlarını her fırsatta dile getiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım "Bu şehir istediği her şeyi karşılığını vermek üzere istiyor." diyerek uçak seferlerinde yaşanan sorunun katlanabilir boyuttan çıktığını, ülke ihracatının %4,2’sini karşılayan bir şehrin böyle bir sorunla anılmaması gerektiğini ifade etti.

 

YILDIRIM: “GAZİANTEP’E GELİNCE UÇAK YOK DENİLİYOR”

Gaziantep’in gerçekleştirdiği ihracatla, ticareti ile sosyal ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu söyleyen GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, şehrimizin mevcut sorunlarını Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a anlattığı konuşmasına şöyle devam etti. “Uzun süredir devam eden uçak seferleri sorunumuz, havaalanı terminal binası inşaatımız için çalmadık kapı bırakmadık. Ne yazık ki Gazianteplileri memnun edecek bir sonuç alamadık. Biz bu kadar üretken, çalışkan bir şehirken, bölgemizin adeta lokomotif bir kenti iken uçak seferlerinin az olması, terminal binamızın yapılamamış olması bizler için gerçekten üzücü bir durum. Uçaksız rahatlıkla gidilebilecek yere uçak seferi koyuluyor, Gaziantep’e gelince uçak yok deniliyor. Bu durumu havayolu firmalarımıza rakamlarla destekleyerek her zaman iletiyoruz ama elle tutulur bir sonuç maalesef yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Erbil uçak seferleri için destek istedik çok şükür 12 günde sorun çözüldü ve o günden bu güne Erbil’e gidiş-geliş seferleri tam dolu olarak devam ediyor. Erbil seferleri şehrimize bir hareketlilik getirdi, döviz girdisi sağladı. Özellikle sağlık turizminde… Biz her zaman söylüyoruz. Bu şehir istediği her şeyi karşılığını vermek üzere istiyor. Sizleri temin ederim Gaziantep’imize yakışır bir havaalanı ve uçak seferlerinin arttırılması kat be kat karşılığını bulacaktır, pişman etmeyecektir. Tarihin her noktasında Gaziantep, yapılan yatırımların, verilen desteklerin karşılığını fazlasıyla vermiştir. Sizden ricamız bu sorunumuzla yakından ilgilenmeniz.”

12.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz