İyi Partili Başkan GAÜN rektörünü tebrik etmedi

İyi Partili Başkan GAÜN rektörünü tebrik etmedi

İyi Parti Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Dursun yaptığı açıklama ile GAÜN’ün yeni Rektörü Prof. Dr. Arif ÖZAYDIN'ı tebrik etmedi.

İyi Parti  Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Dursun yaptığı açıklama ile GAÜN’ün yeni Rektörü Prof. Dr. Arif ÖZAYDIN'ı tebrik etmedi.

Dursun yaptığı açıklamada, “Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne gece yarısı resmi gazetede yayımlanarak atanan Sn. Prof. Dr. Arif ÖZAYDIN' ı üzülerek tebrik edemediğimi siz değerli Gaziantep halkı ile paylaşmayı bir borç bildim. Sn. Arif ÖZAYDIN' ın geçmiş dönemlerde iki kez görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisinden millet vekili aday adayı olduğunu ve sıralama alamadığını sizlere hatırlatmak isterim. Milletvekilliği için yetersiz görülen bir kişinin böyle güzide bir üniversiteye rektör olarak atanması reva mı yoksa borç ödeme mi? Sn. Arif ÖZAYDIN' ın Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne atanması devletin diğer kurumlarında da yapılan kritik görev atamalarının ne denli liyakatsiz olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Gaziantep Üniversitesi her ne kadar teknik üniversite adını isminde barındırmasada kalite ve donanım anlamında Türkiye'nin sayılı teknik üniversitelerinden bir tanesidir ve üniversite kimliğinin geçmişte ODTÜ' ne dayanıyor olmasından gelen kaliteli bir kurumdur. Türkiye'nin bu denli önemli bir eğitim kurumunun ve bilim merkezinin Sn. Arif ÖZAYDIN' a teslim edilmesini eğitimsel ve bilimsel bir intihar olarak görüyorum. Temennim odur ki Sn. Arif ÖZAYDIN beni ve benim gibi düşünen herkesi yanıltsın. Lakin bunun bir mucize olduğuna emin olduğum için, ümit ediyorum bu atama da dahli olanlar Gaziantep şehrinin bu kadim kurumunu hak eden, nitelikli ve liyakatli ellere bir an evvel teslim ederler. Aksi takdirde bu atamanın nihai sonucu gelecek nesillere enkaz devretmek olur.”

27.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz