HELAL OLSUN DEDİRTEN ZAM

HELAL OLSUN DEDİRTEN ZAM

Gaziantep'te 1973 yılından beri faaliyet gösteren Zeki Mensucat, enflasyon ve doların yükselişiyle yaşanan ekonomik krizin ortasında çalışanlarına sürpriz birşekilde yüzde 10 yaptı.

Yönetim kurulu ve insan kaynakları zam kararını yazılı olarak işçilere duyururken 2022 Ocak ayında genel zam oranınınn da günün şartlarına göre belirleneceğini müjdeledi.


İŞ DÜNYASINI ŞAŞIRTAN ZAM


İş dünyası enflasyondaki hızlı artış nedeniyle, 2022 yılında işçilere yapılacak zam oranının altından nasıl kalkacağını hesaplarken, Gaziantep'in yarım asırlık firması Zeki Mensucat'ın genel zammı beklemeden işçilere yüzde 10'luk bir ara zam yapması şaşkınlıkla karşılandı. Zeki mensucat çalaışanlarını mutlu eden bu karar kamuoyunda da büyük takdir topladı.

 


YAZILI OLARAK ÇALIŞANLARINA DUYURDULAR


Zeki Mensucat yönetim kurulu almış oldukları kararı İnsan Kaynakları aracılığıyla işçilerine tebliğ ettiler. Yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer tarafından 'Biz birlikte daha güçlüytüz...'' başlığıyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''Ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik koşullar ve dalgalanmalardan dolayı yaşanan enflasyon artışlarından hepimizi etkilenmekteyiz. 1973 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren firmamızın siz değerli çalışanları ile büyüyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Bu özverili çalışmalarınızdan dolayı tüm çalışanlarımıza teşekkür eseriz.


İŞÇİLER 2022 OCAK AYINDA GENEL ZAMDA ALACAKLAR


Çalışanlarımıza destek olmak amacıyla, 2021 Ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 10 oranında bir ara zam yapılmasına karar verilmiştir. 2022 yılının Ocak ayında ülkemizdeki rkonomik koşulları göz önüne alarak, şirket yönetimi ve insan kaynakları olarak Ocak ayı genel ücret artışı konusundaki değerlendirmemizi yeniden yapacağız. Zeki Mensucat ailesi olarak, bu hassas dönemden de siz değerli çalışma arkadaşlarımızla birlikte çıkağacığıza inanıyoruz.''

25.10.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz