GÜLER, “YANLIŞ DİYETLER SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR”

GÜLER, “YANLIŞ DİYETLER SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR”

Özel Hatem Hastanesi Uzman Diyetisyeni Sedanur Güler, son yıllarda toplumda giderek yaygınlaşan yanlış ve bilinçsiz diyet programlarının ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirtti.

Yanlış ve bilinçsiz diyet programlarının kiloyu verdikten sonra tekrar hızlı kilogram alımlarına neden olduğunu söyleyen Hatem Hastanesi Uzman Diyetisyeni Sedanur Güler, doğru diyet programı için tavsiyelerde bulundu. İnsanlarda hızlı bir şekilde obezitenin de baş gösterdiğini aktaran Uzman Diyetisyen Güler, ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilmesi için beslenme konusuna önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

 

“KALICI VE SAĞLIKLI KİLOGRAM VERMEK DOĞRU DİYETLERLE MÜMKÜNDÜR.”

Son zamanlarda insanlarda hızlı kilogram alımının sıklıkla görüldüğünü belirten ve bunun hareketsiz hayattan ve yanlış beslenmeden ve hazır gıdalardan kaynaklı olduğunu vurgulayan Hatem Hastanesi Uzman Diyetisyeni Sedanur Güler, “Diyet programları yapılırken öncelikle hızlı kilo altında yatan nasıl bir ana ana sebep olduğunun araştırılması gerekiyor. Sonrasında ise yapılan araştırmanın sonucuna uygun bir diyet programı ve gerekiyorsa dahiliye veya diğer branşlarla entegre olup ilaç tedavisi uygulanmasının gerek olabileceği durumlarda söz konusu olabilmektedir. Aynı şekilde hızlı kilo alımı olduğunda da altında yatan sebepler üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Bunun için de kan tahlilleri, tetikler ve diğer testlerin yapılması önemli. Bu yapılınca da doğru diyet programı ile birlikte daha iyi ve sağlıklı bir sonuç elde edilecektir zaten” dedi.

27.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz