GTO’dan NTO’ya ziyaret

GTO’dan NTO’ya ziyaret

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı İbrahim Sarıca ve üyeleri Nizip Ticaret Odası (NTO)’nı ziyaret etti.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı İbrahim Sarıca ve üyeleri Nizip Ticaret Odası (NTO)’nı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette açıklama yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, “Gaziantep olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamızın bir sebebi de NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt’tur” dedi.

Nizip Oda Borsa Başkanlarının yol göstererek, deneyimleriyle kendilerine kol kanat gerdiklerini belirten GTO Başkanı Yıldırım sözlerini şu şekilde sürdürdü:“ Bizim için en anlamlısı tecrübeli başkanlarımız bizleri her zaman öne sürdüler büyüklüklerini gösterdiler ve bizleri bir arada tutuyorlar bu nedenle kendilerine huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ediyorum. Gençler artık kendi ayakları üzerinde durabilmelidir. Gaziantep’te büyümek gençlerimiz için büyük bir şans. Gaziantep’te kendi ayakları üzerinde durabilen bir insan dünyanın her yerinde kendi ayakları üzerinde durabilir. Ben kendi adıma yaşadım ve dünyanın hangi bölgesine gidersem gideyim hiçbir zorluk çekmedim bu da Gaziantepli olmanın bir avantajıdır. Mücadelecilik ruhumuzda ve genetik yapımızda var onun için hep birlikte memleketimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Vatanımıza bir borcumuz var o da çalışmaktır. Ben bizleri kabul ettiği için Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gaziantep ekibi olarak hiçbir zaman birbirlerinden kopmadıklarını ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Bu dönemimizde özellikle birbirimize daha çok bağlıyız. Yeni başkanlarımız bizim tecrübelerimizden istifade ederken bizlerde onları öne sürerek Gaziantep’i en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. TOBB’de temsil gücümüz bu olmamalıydı ancak başkanlarımız yeni olduğundan dolayı bu dönemi böyle geçirdik. İnşallah önümüzde ki dönemde TOBB’de Gaziantep’i en güçlü şekilde temsil edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. GTO Başkanımız zaten her konuda atak, fikirlerini söylemekten çekinmeyen, doğru, dürüst ve ilkeli bir yapısı var bizde kendisine güveniyoruz tüm desteğimiz kendisiyle beraberdir. Nizip Ticaret Odası olarak genç girişimcilerimizi çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Ülkemizin genç girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Ülkemizin kalkınması için genç girişimci sayımızı arttırmamız gerekiyor. Bu nedenle sizler gibi mevcut girişimcilerimize çok iş düşmektedir. Bir fikrinizi anlatabilmeniz için duruşunuz kararlığınız ilkeli olmanız çok önemlidir. Bizler birlik beraberlik içerisinde çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Genç girişimciler olarak sizlere de desteğimiz her konuda devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

18.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz