GTO’da Kasım meclisi

GTO’da Kasım meclisi

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

TEYMUR: “SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI”

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada enkaz altında kalarak yaşamını yitiren Korkut Küçükcan’a değinen Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, Küçükcan ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine bir kez daha başsağlığı dileyerek şunları söyledi: “Maalesef bu olay hepimizi derinden üzdü. Bu bir iş kazasıydı ve gerçekleştiğine göre de ihmal vardı. Bu olayın sorumluları cezalandırılmalıdır. Ülkemiz ve şehrimiz için değerli insanları, genç yetenekleri, uzman kişileri böyle kazalarda kaybetmek daha da üzücü. Bundan dolayı bu olaydan büyük dersler almak zorundayız. Yalnızca inşaat değil tüm işlerde denetimler çok daha sıkı yapılmalı, yönetmelikler eksiksiz uygulanmalıdır.”

 

YILDIRIM: “İNŞAAT MÜHENDİSLERİ VE MİMARLARDAN OLUŞAN BİR KOMİSYON KURALIM”

Korkut Küçükcan olayına dair inceleme ve soruşturmanın devam ettiğini aktaran GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, kurumlar olarak bu konunun takipçisi olacaklarını, dersler çıkaracaklarını ve başka Korkut’lar aramızdan ayrılmasın diye üzerlerine düşen sorumlulukları alacaklarını söyleyerek şu şekilde devam etti: “İnşaat mühendisleri ve mimarlardan oluşan bir komisyon kuralım. Bu komisyon hem konunun takipçisi olsun hem de Odamız tarafından verilecek eğitimler için öncülük etsin. Eğitimlerden kastım, bu olayda ilk yardım, arama kurtarma noktasındaki görevlilerin yetersizliği ile ilgili geri dönüşler aldık. Mesleki Yeterlilik Merkezimizde bu alanda özel, sertifikalı eğitimler verelim, uzmanlar yetiştirelim istiyorum.”

 

YILDIRIM: “BİZ BİR KALİTE YOLCULUĞUNA ÇIKTIK”

Meclis toplantısındaki konuşmasında GTO’nun aldığı “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi” ödülüne değinen Başkan Yıldırım, alınan bu ödülün 20 bini aşkın üyesi olan Gaziantep Ticaret Odasıyla birlikte tüm Gaziantep’in olduğunu, bu başarının toplam kalite hareketinin tüm şehirde başlamasına vesile olacağını belirtti.

Yıldırım, “Biz bir kalite yolculuğuna çıktık, EFQM Yönetim Modelini benimsedik. Bundan sonra hep birlikte yola devam etmeliyiz ki başarımız Gazi şehrimize liderlik etsin. Hedefimiz hep birlikte Avrupa Kalite Ödülü’nü de Odamıza kazandırmak. Ben, başarılarımıza bir yenisini ekleyen “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi” almamızda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

1.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz