GTB’den Örnek çalışma

GTB’den Örnek çalışma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, meclis ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

GTB’nin sürdürdüğü Et Borsası ve Antep Fıstığı lisanslı depoculuk projeleri hakkında bilgiler alan Hisarcıklıoğlu, tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik meclis üyeleriyle istişarelerde bulundu. Ödül töreni ve bir dizi açılışa katılmak üzere Gaziantep’e gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve beraberindeki Gaziantep il/ilçe Oda ve Borsa Başkanlarıyla birlikte, GTB’yi ziyaret etti. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB’un A-sınıfı akredite borsaları arasında yer alan GTB’nin tarım ve hayvancılık sektöründe gerçekleştirdiği projelerle örnek çalışmalara imza attığını ifade etti.

Gaziantep’in üretimi, istihdamı ve ihracatı ile ekonomide Türkiye’ye moral kaynağı olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, ayrıca Türkiye’de bulunduğu il adına en fazla coğrafi işaret tescil belgesi alarak kentin gastronomi kimliğine değer kazandıran GTB’yi bu alandaki çalışmalarından dolayı da tebrik etti. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise yaptığı konuşmada inşaat çalışmalarında artık son aşamaya gelinen Gaziantep Et Borsası ve Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk tesisi hakkında açıklamalarda bulundu. Gaziantep- Nizip karayolu üzerinde inşaat çalışmaları tamamlanan ve en kısa süre içerisinde hizmete açılması planlanan Antep Fıstığı Lisanslı Deponun, Türkiye’de sektöründe bir ilk teşkil ettiğine dikkat çeken Akıncı, İpekyolu Kalkınma Ajansının destekleriyle hayata kazandırılacak olan projenin antepfıstığının geleceğine yapılmış bir yatırım olduğunu söyledi.

12.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz