GSO’dan Savunma Sanayi hamlesi

GSO’dan Savunma Sanayi hamlesi

GSO, İKA ve Gaziantepli Sanayicilerle birlikte, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5. Ana Bakım Fabrikası, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. yetkilileriyle görüştüler.

Gaziantep’in savunma sanayi hamlesinin temellerini oluşturmak üzere, Gaziantep Sanayi Odası (GSO), İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ve Gaziantepli sanayici ve işadamlarından oluşan heyet, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5. Ana Bakım Fabrikası, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş., Ostim Savunma Sanayi Kümelenmesi, ASELSAN ve ODTÜ Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi yetkilileri ile bir araya geldi.

Gaziantep’in savunma sanayi hedefleri doğrultusunda, iki gün boyunca yoğun bir program gerçekleştirdiklerini dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Geçtiğimiz hafta Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir, kurum yetkilileri ve Vakıf şirketlerimizin değerli yöneticileri ile Gaziantep’te bir toplantı gerçekleştirmiştik. Savunma sanayine yönelik çalışmalarımızın devamı olarak bu defa biz kendilerini ziyaret ettik. Savunma sanayinde yapmış oldukları çalışmaları yerinde inceleyerek, Gaziantep’in potansiyelini ve savunma sanayindeki yol haritasını görüştük. İnşallah sonuç odaklı, somut adımlar atmaya başlıyoruz. Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan şehrimizde savunma sanayi irtibat ofisi kurulması konusunda talepte bulunduk ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Sayın Harun Çelik de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler” dedi.

6.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz