GAZİANTEP KOLEJ VAKFI 56 YAŞINDA

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI 56 YAŞINDA

Eğitimde 56. yaşına giren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle 2019-2020 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle başladı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle 2019-2020 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’un da katıldığı tören coşkulu geçti. Kuruluşunun 56.yılını kutlayan Anadolu’nun eğitim çınarı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi ve IB Cemil Alevli Koleji ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında da eğitim alanında yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılı Türkiye genelinde bugün düzenlenen törenlerle başladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında da 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ve ilköğretim haftası nedeniyle bir tören düzenlendi. Törene Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri Ali Küçükkınacı ve Mehmet Göksel,  GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı ve Liseler Müdürü Mehtap Özdemir’nin yanı sıra idareci ve öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Uğur Özeren “Geleceğin teminatı, değerli öğrencilerimize,  kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin ancak bilgi ile mümkün olacağının bilinciyle 2019-2020 öğretim yılına başlıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘’İlköğretim meselesi demek: vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi, bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözler ile içinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aklın ve bilimin ışığında aydınlık mutlu yarınlara ancak eğitimle ulaşılacağına olan inancımız tamdır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, Atatürk ilke ve devrimlerinin evrensel ışığında; ulusal ve uluslararası düzeyde akademik ve sosyal alanlarda başarılı, millî kültür unsurlarına sadık, akıl ve bilimin ışığında yol alan ve ülkesine faydalı bireyler yetiştiren, çağdaş bir eğitim kurumudur. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, köklü geçmişimiz ve deneyimimizi temel alarak eğitim ve öğretimdeki çağdaş uygulamaları ve başarılarıyla tercih edilen; kültürel, sanatsal ve sportif başarılarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren, öncü bir eğitim kurumudur” dedi.

9.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz