GAÜN’de mühendisliğe bakış açısı

GAÜN’de mühendisliğe bakış açısı

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Mühendisliğe Dair Farklı Bakış Açıları” Konferansında yaptığı konuşmasında mühendis adaylarına seslendi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Mühendisliğe Dair Farklı Bakış Açıları” Konferansında yaptığı konuşmasında mühendis adaylarına seslenerek, “Bu teknoloji çağında üretken, kendi düşüncesini ve milli ananelerini de içine katarak, inovatif düşünceler geliştiren bir nesil yetiştirebilirsek gelecek Türkiye’nindir” dedi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve Genç EMO işbirliğinde düzenlenen, konuşmacılığını GAÜN Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bayram ve Yönetim Danışmanı Bilal Ekmekçi’nin yaptığı Mühendisliğe Dair Farklı Bakış açıları Konferansı gerçekleşti.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde gerçekleşen konferansın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Türkiye değişiyor, dönüşüyor. Bu değişim, dönüşümü öncüleri de gelecek nesli oluşturacak olan sizlersiniz. Eğer bu teknoloji çağında üretken, kendi düşüncesini ve milli ananelerini de içine katarak, inovatif düşünceler geliştiren bir nesil yetiştirebilirsek gelecek Türkiye’nindir” dedi.

Konuşmasında mühendis adaylarına seslenen Prof. Dr. Gür şunları söyledi: “Dünyada mühendislik evriliyor. Türkiye’de son zamanlarda belki bir enflasyon oluştu. Aşırı sayıda mühendislik fakülteleri açılıyor ve çok sayıda mühendis yetiştiriyoruz. Ancak rakipleriniz çok güçlü. Bu rekabet içerisinde mühendisliği farklı bir noktada anlamanız hele bir de elektrik elektronik mühendisi olarak o içinizdeki elektriği dışarıya yansıtmanız lazım. İşte bu elektriği yansıtacak sizi diğerlerinden farklı kılacak bazı tecrübelere ihtiyacınız var.”

 

8.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz