GAÜN’de Gala Konseri

GAÜN’de Gala Konseri

Orkestra şefi Artun Hoinic’in yönettiği Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tarafından verilen konserde, başkemancı olarak Didem Tepe yer aldı.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) işbirliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce (DOB) düzenlenen 2’nci Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali kapsamında “Gala Konseri”, GAÜN Mavera Kültür Sanat Merkezi Ana Salonu’nda gerçekleştirildi.

Orkestra şefi Artun Hoinic’in yönettiği Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tarafından verilen konserde, başkemancı olarak Didem Tepe yer aldı. Orkestraya, Arnavutluk Cumhuriyeti Ulusal Opera, Bale ve Halk Dansları Tiyatrosu Solistleri, soprano Eva Golemi, mezzo-soprano Vikena Kamenica ve tenor Denis Skura eşlik etti. 2 bölümden oluşan, konserde klasik müziğin seçkin eserlerinden 11 parça icra edildi.  Ayrıca Türk Halk Müziği’nin tanınmış ismi Aşık Veysel unutulmaz eseri olan “Uzun ince bir yoldayım” Eva Golemi tarafından operaya uyarlanmış versiyonu seslendirildi. Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda izleyenler ses sanatçılarını ve orkestrayı ayakta alkışlandı. Festival, 22 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 20.00’da, Samsun Devlet Operası ve Balesi tarafından sergilenecek olan, Azeri besteci Üzeyir Hacıbeyov'ın eseri "Arşın Mal Alan" opereti ile devam edecek.

21.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz