GAHİB’DEN MESLEKİ EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEK

GAHİB’DEN MESLEKİ EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEK

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında GAHİB’den mesleki eğitime önemli bir destek geldi.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında GAHİB’den mesleki eğitime önemli bir destek geldi. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından finanse edilecek 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için imzalar atıldı.

Valilikte düzenlenen protokol imza törenine Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

VALİ DAVUT GÜL, “MESLEKİ EĞİTİMLE İLGİLİ ÖNEMLİ PROTOKOL”

Vali Davut Gül, törende yaptığı konuşmada, mesleki eğitimle ilgili çok önemli bir protokole imza atılacağını kaydetti. 100. Yılda 100 Hayırsever kampanyası ile Gaziantep’te hayırseverlerin destekleri ile okullar yapmaya çalıştıklarını aktaran Vali Gül, “Bugün de Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ile protokol yapacağız. Öncelikle Ahmet Kaplan başkanımıza, GAİB başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir protokol imzalıyoruz. Bizim eğitimle ilgili sıkıntılarımız var ama mesleki eğitimle ilgili sıkıntılarımız daha fazla. Özellikle son yıllarda yapılan meslek liseleri ile beraber öğrenci sayımız arttı. Bundan sonraki aşamada artan öğrenci sayılarının daha iyi yetiştirilmesi, iyi eğitilmesi ile ilgili bir meselemiz var. Tam bu noktada sektörün işin içerisine koymak, bizzat alanda ihtiyaç olan okullarımıza aktarılmasını sağlamak bu tür protokollerle olacak. Birliğimiz, aynı zamanda okulumuzun finansmanını karşılayarak eğitim öğretime katkı sunmuş oldular. Teşekkür ediyor, birliğimizin bu örnek davranışının yayılmasını arzuluyorum. Burada yetişecek öğrencilerimizin de hem kendileri için hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlı işlere vesile olmalarını diliyorum” dedi.

 

8.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz