Büyükekşi, “Sahaya bilinçli çıkıyoruz”

Büyükekşi, “Sahaya bilinçli çıkıyoruz”

Galatasaray karşılaşmasında takımın sahaya karakter koyduğunu ifade eden Mehmet Büyükekşi, rakiplerinden ziyade kendi durumlarının önemli olduğunun bilinciyle sahaya çıkacaklarını söyledi.

Galatasaray karşılaşmasında takımın sahaya karakter koyduğunu ifade eden Mehmet Büyükekşi, rakiplerinden ziyade kendi durumlarının önemli olduğunun bilinciyle sahaya çıkacaklarını söyledi. 

 

“GALATASARAY MAÇINDA SAHAYA KARAKTER KOYDUK”

Süper Lig’in 28. Haftasında deplasmanda oynanan Galatasaray maçında, takımın bir an olsun mücadeleyi bırakmamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mehmet Büyükekşi; “Galatasaray, Türk Futbolunun en önemli takımlarından ve değerlerinden birisi. Ligde mücadele eden her takıma olduğu gibi Galatasaray’a da büyük saygı duyuyoruz. Karşılaşma belki de futbolseverlerin uzun yıllar boyunca unutamayacağı türden geçti. Takımımız yenik duruma düşse dahi hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadılar ve sahaya karakterlerini koydular. Bu mücadele, aldığımız bir puandan bile daha değerliydi. Onları karşılaşma sonrasında da soyunma odasında arayarak tebrik ettim ve gurur duyduğumu dile getirdim. Futbolcularımız, teknik heyetimiz, personelimiz büyük bir mücadele örneği sergilemiştir. Tüm Gaziantepli taraftarlarımızda takımımızın göstermiş olduğu performanstan dolayı gurur duymuştur. Beni sadece tek üzen, karşılaşma sonrasında futbolcularımızın göstermiş olduğu mücadeleden çok hakemlerin konuşulması oldu. Bu karşılaşmadan kesinlikle puan veya puanlarla ayrılmayı hak etmiştik ve son dakikalarda da olsa bunu başardığımız için mutluyuz” dedi.

 

 “LİGDEKİ TÜM TAKIMLARA SAYGI DUYUYORUZ”

 Ligde kalan altı karşılaşmanın da kendileri açısından büyük önem arz ettiğini dile getiren Büyükekşi; “Sezon başından bu yana hiçbir zaman rakibimizin durumuna göre hareket etmedik. İster şampiyonluk mücadelesi versinler, ister ligde kalma biz her zaman takımımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bizim altı final maçımız kaldı, hedefimiz bu süreçten de alnımız dik bir şekilde çıkabilmek. Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız ve sadece kendi işimize odaklanacağız. Elbette ki futbol değişkenlik gösterebiliyor ve futbolu futbol yapan değerlerden birisi de budur. Tekrar ifade etmek isterim ki, ligdeki tüm takımlara saygı duyuyoruz ancak her karşılaşmaya da kazanmak için çıkmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana hedefimizi puan tablosunda ilk on sıra olarak belirlemiştik. Sezon başından bu yana da bu hedefimizden sapmadık. Pandemi sonrasında hedeflediğimiz sırada bitirebilmek için yaklaşık 10 puan daha gerek olduğunu düşünüyordum. Şuana kadar iki puan almayı başardık ve o hedefimize ulaşmak için 8 puan daha toplamamız gerektiğine inanıyorum. Elbette bu 10 puanı toplayınca da işimiz bitti demeyeceğiz ve o süreçten sonra da tüm maçlara kazanmak için sahaya çıkacağız. Amacımız Süper Lig’deki ilk sezonumuzun ardından, tüm taraftarlarımızın gurur duyacağı bir tablo bırakabilmek” dedi.

23.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz