BTP teşkilatlarla buluştu

BTP teşkilatlarla buluştu

Partisinin teşkilatlarıyla online toplantılarına devam eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Kilis, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak illeri ile bir toplantı yaptı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantılarını sürdürüyor. BTP lideri Hüseyin Baş, bu kapsamda Kilis, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak il teşkilatlarıyla da toplantı yaptı.

 

BU BÖLGE ÇOK KIYMETLİ…

Bu toplantının çok kıymetli bir bölge toplantısı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Av. Hüseyin Baş, “Kilis ile ilgili babamın; “Ben Kilisliyim” dediğine ben ve sizler hepimiz şahidiz. Bizim ikinci vatanımızdır diyebiliriz Kilis için. Bunu kendimi de kapsayarak söylüyorum. Bölge çok kıymetli bir bölge, özel bir bölge. İnsanlar bölgeleri kıymetli kılan unsurlardır. Sizler çok kıymetli insanlarsınız. Bu noktada da asıl ve asli görev sizlere düşmektedir. Bu davanın taşınmasında en büyük güç en büyük desteğin, sizin bölgenizden olacağına inanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

TEK YÜREK, TEK BİLEK OLMAK ZORUNDAYIZ

Bu noktada da müzikle uğraşan arkadaşlar çok iyi bilir ki, bir bağlamanın sapının ucunda 7 tane tutamaç vardır. Bu tutamaçlardan bir tanesi buna biz akord ayarı deriz. Bir tanesin akordu kaydığı zaman o bağlamadan düzgün ses çıkmaz. Hepsi nizami şekilde ayarlanmalıdır ki, istenen nota verilebilsin. Bu sebeple arkadaşlar hepimiz tek ağız, tek yürek, tek bilek olmak zorundayız. Ve bu birlik ve beraberlikle bu davayı taşımak ve sırtlanmaya mecburuz. Kıymetli merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, hepimiz de bunu tekraren söyledik; “Bizim dönemimiz geldi” demişti. Bizim dönemimiz gelmiştir. Biz bu dönemi yaşayacağız ve taçlandıracağız.

 

EVLAT ATATÜRK OLARAK GAYRET EDECEĞİZ

Diyarbakır’dan Şeyhmus kardeşimiz, asker Atatürk’ten sonra Hoca Atatürk’ten bahsetti. Biz de evlat Atatürk olarak inşallah, bu süreci tamamlamak için bütün gayretlerimizi önünüze sereceğiz. Ben bu noktada bu davayı taşımak adına bu bayrağı almış kişi olarak, önce aileme akabinde tüm teşkilat mensubu kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu noktada söz veriyorum ki; bu dava sahipsiz değildir. Kıyamet sabahına kadar dava inancını, bilincini devam ettirecektir ve iktidar olacaktır. Bunda hiçbir şüpheniz olmasın. Biz bugün iktidar partilerinden de muhalefet partilerinde de daha iyi bu ülkeyi yönetiriz. Kolaylığımız da şurdadır: Biz yeni bir Milli Ekonomi Modeli yazmayacağız, yeni bir Atatürk yazmayacağız. Zaten önümüzde hazır olan kuralları işletip, bu kurumu iktidar etmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

15.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz