Ayak mantarı cilt enfeksiyonuna neden oluyor

Ayak mantarı cilt enfeksiyonuna neden oluyor

Yüksek ateş şikayeti ile Gaziantep Özel Anka Hastanesi’ne başvuran ve burada yapılan tetkikler sonucu yılancık hastalığı teşhisi konulan 72 yaşındaki diyabet hastası uygulanan tedavi ile sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te yaşayan 72 yaşındaki Ayper Kalelioğlu, yüksek ateş, halsizlik ve vücutta şiddetli ağrı şikayetiyle Gaziantep Özel Anka Hastanesi’ne başvurdu. Kalelioğlu’na hastanede yapılan ayrıntılı muayene ve tetkiklerin ardından yılancık hastalığı teşhisi konuldu. Tedavi edilmek üzere hastaneye yatışı gerçekleştirilen Kalelioğlu, on gün süren tedavinin ardından taburcu edildi.

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nagihan Demir ise hastanın tedavi süreci ile ilgili şu bilgileri verdi: “Hastamız 15 yıllık diyabet hastası. Bize yüksek ateş ve ağrı şikayeti ile başvurdu. Ateşi olduğu için ve ayrıntılı fizik muayene ve laboratuvar tetkiklerinde enfeksiyon değerleri yüksek olduğu için hastanemizde yatışını verdik. Takipte ilk iki günde ateşi düşmedi, ama ikinci günde bacağının ön yüzünde kızarıklık oluşmasıyla birlikte yılancık hastalığının belirtisi de baş gösterdi. İlaç tedavisi uyguladık ve hastalığını kontrol altına aldık. On günlük tedavi sonrası hastamızı taburcu ediyoruz. “Tedavi sonrası sağlığına yeniden kavuşmanın sevincini yaşayan Kalelioğlu, “Kendimi çok halsiz hissediyordum. İlk başta grip olduğumu zannettim. Ancak halsizliğin ardından ateşim yükseldi ve vücudumda dayanılmaz ağrılar baş gösterdi. Gaziantep Özel Anka Hastanesi’ne başvurdum. Yapılan muayene ve tetiklerin ardından hastalığımın yılancık olduğunu öğrendim. Hastaneye tedavi için yatış yaptığım anda ise bacağımda hastalığın belirtilerinden biri olan kızarıklık ve şişlik oluştu. Neyse ki bana zamanında müdahale edildi. Kısa sürede şikayetlerimden kurtulup, sağlığıma kavuştum. Gaziantep Özel Anka Hastanesi ve Dr. Nagihan Demir’e teşekkür ederim” dedi.

7.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz