ANKA ÖLDÜ  İDDİALARINI YALANLADI

ANKA ÖLDÜ İDDİALARINI YALANLADI

Gaziantep’te baba şiddetine maruz kalan 2 aylık bebeğin öldüğü yönündeki haberlere, tedavi gördüğü Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nden yalanlama geldi.

 ANKA Hastanesi Genel Müdürü Dr. Cengiz Bayram, bebeğin tedavisinin yoğun bakımda titizlikle sürdüğünü dile getirdi.

 Gaziantep’te, bir babanın 2 aylık bebeğine uyguladığı şiddet görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki oluşurken, aldığı darbelerle ağır yaralanan bebek, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bebeğin tedavisi hastanenin yoğun bakım ünitesinde büyük bir titizlikle devam ederken, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya organlarında bebeğin öldüğü yönünde iddialar yer aldı. Bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten ANKA Hastanesi Genel Müdürü Dr. Cengiz Bayram, bebeğin sağlık durumu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya organlarında şiddete uğrayan bebeğin öldüğüne dair haberler yayınlanmıştır. Ancak bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Cihan bebeğin hastanemiz yoğun bakımındaki tedavisi büyük bir titizlikle devam etmektedir. Cihan bebeğin sağlığına kavuşması herkes gibi bizlerin de en büyük temennisi ve duasıdır. O nedenle doktor ve bütün çalışanlarımız ile sizlere Cihan bebek ile ilgili sevindirici haberler verebilmek, bebeğimizi mutlu yarınlara hazırlayabilmek için büyük bir gayretle çalışmaya devam etmekteyiz. İnanıyoruz ki, sizlerin duası ve sevgisi, bizlerin çabasıyla bebeğimiz yaşama yeniden gülümseyecektir.”

 

2.12.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz