AMATÖR HAFTASI BAŞLADI

AMATÖR HAFTASI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' Gaziantep’te düzenlenen etkinliklerle başladı.

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında Demokrasi Meydanında Atatürk heykeline çiçek bırakılmasının ardından başlanan Kortej Yürüyüşü Atatürk Bulvarı’nda devam etti. Türk Bayrağı, 'Amatör Spor Haftası' yazılı pankart ile davul ve zurna eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, Antrenörler, çok sayıda sporcu ve vatandaşlarda katıldı.  

ASKF Başkanı Abdulkadir Gözegir, “Amatör Spor Haftası adından da anlaşılacağı üzere İllerde sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenlendi. 1 Hafta boyunca düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılmasını özelikle de çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz olacak. Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Gençlerimizin aynı zamanda da zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araçtır. Spor; Birleştirici güçtür, dayanışmadır. Bu güç ve dayanışmanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Bu çerçevede gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin sayılarını artırılmalı, başarılı sporcularımızın rol model olabilecek örneklerimizi tanıtmalı spor bilinci ve kültürünün oluşturulması öncelikli hedeflerimiz olacaktır” dedi.

8.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz