600 Derslik hizmette

600 Derslik hizmette

Süleyman Şah İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’te yapımı devam eden 4 bin derslikten 600 dersliğin hizmete girdiğini kaydetti.

Süleyman Şah İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’te yapımı devam eden 4 bin derslikten 600 dersliğin hizmete girdiğini kaydetti.

Zaman içerisinde kalan dersliklerin de tamamlanacağını aktaran Gül, “Sadece bu 4 bin derslik de değil ilave 5 bin dersliğe daha ihtiyacımız var. Merkezi hükümetle, hayırseverlerle, yerel yönetimlerle beraber bu derslik ihtiyacını da tamamlayacağız. Gaziantep’in en büyük şansı başta Adalet Bakanımız olmak üzere milletvekillerimiz ve hiç şüphesiz Büyükşehir Belediye Başkanımızın liderliğinde yerel yönetimlerimiz. Gaziantep eğitim politikaların en iyi uygulandığı şehirlerden bir tanesi” dedi.

Şehirde 1 milyon civarında 18 yaşın altında öğrencinin bulunduğunu dile getiren Gül, “Bunun 609 bini öğrenci diğerleri de beş yaş altındaki çocuklarımız. Tabi Sadece okul da ihtiyaç değil, öğrencilere spor yapacakları, sanatın her dalıyla ilgilenecekleri mekânlara ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yerel yönetimler şu anda 13 tane havuz, 20 tane spor salonu yapıyor. Yine Milli Bakanlığımızın öncülüğünde 22 tane spor salonu yapılıyor. Bunlara baktığımızda 55 tane tesis yaklaşık 6 ay içerisinde hizmete girecek. Bu ise çocuklarımızın, gençlerimizin spor alanlarına daha çabuk ulaşması anlamına geliyor” diye konuştu.

Başarmak için hiçbir şeyin mazeret olarak kabul edilmediğinin de altını çizen Gül, “Başarılı öğrencilerimize baktığımızda aslında başarılı olan velilerin, öğretmenlerin olduğunu gördük. Öğretmenlerimiz, velilerimiz istekliyse öğrencilerimiz de kendilerine verilen bu şansı değerlendiriyorsa ikili eğitimde de, kalabalık sınıflarda da başarılı sonuçlar alınıyor” ifadelerini kullanarak okula yeni başlayan öğrenciler başta olmak üzere bütün öğrencilere, öğretmenlere, eğitim bütün paydaşlarına yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

9.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz