Korkut Küçükcan’ı andılar

Korkut Küçükcan’ı andılar

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, geçtiğimiz yıl cami inşaatında hayatını kaybeden Korkut Küçükcan’ı unutmadıklarını, onun her zaman kalplerde yer aldığını söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, geçtiğimiz yıl cami inşaatında hayatını kaybeden Korkut Küçükcan’ı unutmadıklarını, onun her zaman kalplerde yer aldığını söyledi. Akkent Cami inşaatı önünde basın açıklaması yapan Oğuz Hocaoğlu, “Ülkemizde adaletin, hukukun, ahlakın ölümünün yıldönümünü kutlamak için toplandık” dedi.

Partililerle birlikte Akkent camii inşaatına çiçek bırakan İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu burada bitr basın açıklaması yaptı. Hocaoğlu, “Bugün değerli kardeşimiz Korkut Küçükcan’ın ölümünün üzerinden tam bir yıl geçti. Biz burada Korkut Küçükcan’ın ölümünü anmak için toplanmadık. O hep kalbimizde yanımızda, biz onun için buraya çiçeklerle geldik. Ancak ülkemizde Adaletin, hukukun, ahlakın ölümünün yıldönümünü kutlamak için toplandık. Sayın Adalet Bakanımız, Gazianteplisiniz hiç bu olaya baktınız mı? Henüz soruşturma izni dahi verilmedi. Çok manidar bir zamanda açıklama yaptınız “hukuk reformu yapalım” diye. Yanılıyorsunuz hukuk reformu değil eğitim ve ahlak reformu yapmak lazım. Sizin iktidarınızda AKP il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri yöneticileri maalesef hakim ve savcı oldu. Hangi hukuk reformunu yapacaksın. Önce ahlak ve etik reformu yapın. Yargı AKP yönetim kurulu gibi. Hakim ve Savcılar hala kendilerini AKP teşkilat üyesi görüyor. Talimatla iş yapıyor. Hangi hukuk reformundan bahsediyorsunuz” dedi.

15.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz