HKÜ Teknoloji Festivalinde

HKÜ Teknoloji Festivalinde

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan “TEKNOFEST; İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali”nde yerini aldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan “TEKNOFEST; İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali”nde yerini aldı. Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen festival, binlerce ziyaretçinin uğrak noktası oldu.

HKÜ’nün teknolojik ürünler geliştiren akademisyen, öğrenci ve girişimcilerinden oluşan Teknoloji Takımı ile katılım sağladığı etkinlikte festival konseptine uygun ürünler HKÜ standında sergilendi. Tamamen Kalyon Garaj Prototipleme ve Girişimcilik Merkezi’nde üretilen elektrikli motosiklet (E-Bike), sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri, çeşitli oyunlar, nesnelerin interneti teknolojisi (IoT), yapay zeka ürünleri gibi çeşitli çözümler stantta sergilendi.

HKÜ akademisyen, öğrenci ve girişimcileri tarafından geliştirilen; Gemi Üstü Köprü Simülatörü, İş Makinesi Simülatörü, MINEVR-Madencilik Simülasyonu, Sanal Bakım Eğitim Sistemi, Kestirimci Bakım Simülasyonu, Dijital Protez Atölyesi, SMD Elektronik Komponent Lehimleme ve Dizgi Makinesi, Archery Game-Okçuluk Simülasyonu, Cross Teaching-Yaya Simülasyonu, High City-Yükseklik Fobisi Terapi Uygulaması katılımcılar tarafından beğeni toplayan teknolojik ürünler oldu.

 

22.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz