Köksan’dan Eğitime dev destek

Köksan’dan Eğitime dev destek

Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, eğitime olan desteğinie devam ediyor. Asım Kökoğlu, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı geleceğe ne kadar donanımlı hazırlarsak, ülke kalkınmasına o kadar katkı sağlamış oluruz" dedi.

Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, eğitime olan desteğini  hız kesmeden sürdürüyor. Şehitkamil ilçesinde eğitim gören öğrencilere 24 bin adet LGS kaynak kitap seti hediye eden Asım Kökoğlu, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı  geleceğe ne kadar donanımlı hazırlarsak, ülke kalkınmasına o kadar katkı sağlamış oluruz" dedi. 

            Hayırsever iş insanı Köksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, Gaziantep’te eğitime yapmış olduğu katkılara hız kesmeden devam ediyor. Mevlana Mahallesine kurs merkezi ve sosyal tesis, Yeşilkent’e külliye, Karşıyaka Mahallesine de 32 derslikli bir okul yaptıran Asım Kökoğlu, bu kez de Şehitkamil ilçesinde eğitim gören öğrencilere 24 bin adet LGS kaynak kitap seti hediye etti.  Merveşehir Ortaokulu’nda düzenlenen törene Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Köksan Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Asım Kökoğlu, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

KÖKOĞLU: "DESTEKLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN ESİRGEMEYECEĞİZ"

Köksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu, eğitime destek olmaya çalıştıklarını belirterek, "Şehitkamil Kaymakamlığı’nın başlatmış olduğu kitap kampanyasına bizlerinde öğrencilerimize bir katkısı olması amacıyla destek olmak istedik. Böyle güzel bir hayır işinde bizlere öncü olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bizde bundan sonra yine elimizden geldiği ölçüde destek olmaya çalışırız. Desteklerimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiz" dedi.

 

KALAYLI: "24 BİN ADET KİTABI DAĞITACAĞIZ"

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, pandemi le mücadelenin devam ettiğini ve bu süreci birlikte atlatacaklarını belirterek ‘’Bu mücadele tüm kurumların, toplumumuzun tüm fertlerinin yürüttüğü önemli bir mücadele. Pandemi maalesef hayatımıza bir takım kısıtlamalar getirdi. Eğitimle ilgili de önce yüz yüze başlamıştık daha sonra pandemi ve vaka sayılarının yükselmesiyle birlikte maalesef yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kaldık. Şu anda Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Öğretmenlerimiz okullarında, evlerinde eğitim faaliyetlerini öğrencilerimizle iletişim halinde interaktif bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Biz eğitim öğretim yılının başında destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etmiştik. Bu ziyaretimiz sırasında özellikle okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin herhangi bir talepleri ve sorunları var mı diye sorduğumuzda bu kurslarda daha çok eğer soru bankası desteği olunursa öğrencilerin başarısının daha da artacağını ifade etmişlerdi. Bizde bu konuda bir çalışma yaptık. Bu konuda bize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Şehitkamil Belediyemiz, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfımız hem de hayırseverimiz Köksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu bizlere bu konuda destek verdiler. Şu ana kadar 4 bin set kitap temin edildi. Her set 6 kitaptan oluşuyor ve toplamda 24 bin adet kitabı okullarımıza teslim etmiş olacağız” dedi.

25.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz