Vali Gül, “Okul öncesi eğitimi önemsiyoruz”

Vali Gül, “Okul öncesi eğitimi önemsiyoruz”

Hayırseverler Nurel-Enver Taner tarafından yaptırılan 8 derslikli anaokulu törenle açıldı. Vali Gül, burada yaptığı konuşmada okul öncesi eğitiminden bütün öğrencilerin faydalanması gerektiğini belirterek okul öncesi eğitimi önemsediklerini kaydetti.

Gaziantep’in gönlü zengin hayırseverlere sahip şanslı bir şehir olduğuna dikkat çeken Gül, “Kamuda çalışıp maaşıyla biriktirdikleriyle üçüncü okulu yaptırmak herkese nasip olmaz. Ekonomik olarak nasip olmanın ötesinde gönül olarak nasip olmaz. Dolayısıyla da bu aslında hayırseverlerimizin gönüllerinin zenginliği. Daha büyük zenginlikleri ise kendileri gibi eğitim gönüllüsü evlatları. Bu da çocuklara verilen eğitimle onları yetiştirme kültürüyle ilgili. Bu milletin en büyük sermayesi böylesi güzel yetiştirilen çocuklar” dedi.

Eğitimin her aşamasını önemsediklerini ama okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve özel öğrencilere verilen eğitimin ayrıca önem arz ettiğinin altını çizen Vali Gül, “Bu konularda daha büyük fedakârlıklar yapmamız lazım. Okul öncesi eğitimde on on beş yıl önce okullaşma oranımız yüzde onlardaydı. Şimdi yüzde altmışların üzerine çıktık. İsteğimiz her çocuğun okul öncesi eğitimden yararlanması. Çünkü okul öncesinden yararlanan çocuk daha başarılı oluyor, hayata daha çabuk tutunuyor” ifadelerini kullanarak hayırseverler Nurel-Enver Taner’e eğitime sundukları katkı için teşekkür etti.

Şehrin eğitim ihtiyacı ile ilgili hayırseverlerin de desteğiyle çok ciddi gayretler gösterildiğine işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, okula, eğitime, insana dair konularda hiçbir şekilde hesap yapılmadığının altını çizerek en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, geleceğe yapılan en büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu belirterek hayırsever çifte teşekkür etti.

17.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz