Mehmet Görmez Mecidiyehan’ı gezdi

Mehmet Görmez Mecidiyehan’ı gezdi

Türkiye’nin Kadim Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep’i ziyaretinde, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte Mecidiye Han’ı gezdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun yoğun çalışmaları sonrasında harabe haldeyken restore edilen ve sahafcılar çarşısı olarak kullanılacak olan Mecidiye Han’ın son durumunu gezen kadim Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yapılan başarılı çalışmaya tam not verdi.

 

BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NU TEBRİK EDİYORUM

Türkiye’nin Kadim Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, tarihi Mecidiye Han’ın Gaziantep’e önemli bir değer katacağını belirterek, “Gazişehrimiz çok güzel bir mekân kazanmış. Tarihi bir mekanın sahaflar çarşısı olarak kullanılması bizim kadim medeniyet geleneğimize uygun, çok güzel bir karar olmuş. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu burayı yeniden ihya ettiği için, ayrıca dijital dönemde gençlerin kitaptan uzaklaştığı dönemde bütün yayın evi sahiplerini bir araya getirip vatandaşlara okuma alanı kazandırdığı için gönülden tebrik diyorum” dedi.

12.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz