GSO’DAN GÜÇBİRLİĞİ

GSO’DAN GÜÇBİRLİĞİ

(GSO) Ekim ayı Meclis Toplantısı, 58 ve 59’uncu Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, GSO Başkanı Adnan Ünverdi ile GSO, İSO ile güçbirliği yaptı.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Ekim ayı Meclis Toplantısı, 58 ve 59’uncu Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Milletvekili Nejat Koçer, GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ile GSO, İSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantıda iki il arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapılarak, sanayi ve ticarette birlikte atılacak adımlar üzerinde duruldu. İstanbul ve Gaziantep’teki yatırım fırsatları, yürütülen çalışmalar ve hali  hazırda mevcut sorunların çözümleri değerlendirilerek, görüş alışverişinde bulunuldu.

 

KONUKOĞLU, “ÜLKEMİZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Ülkemizin sanayisine öncülük eden iki güzide odası olarak bir aradayız. İstanbul Türkiye’nin öncüsü, Gaziantep de Anadolu’nun öncüsü olan şehirler ve hepimiz ülkemiz için mücadele ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin her alanda gelişip büyüyebilmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya devam edeceklerini belirten Konukoğlu, “Ordumuzun ve milletimizin arkasındayız, bize düşen her görevde yanlarındayız. Millet olarak asker doğduk. Kimimiz sanayinin, ticaretin, kimimiz ordumuzun askeriyiz. Ülkemizin ileri gidebilmesi için her türlü fedakarlığı gösteririz. Dünya bilsin ki, devletimizin, milletimizin, ordumuzun arkasındayız” dedi.

“Hiç bir terör örgütüne asla fırsat vermeyeceğiz” diyen Konukoğlu, “Sanayiciler olarak gençleri terör örgütlerinin elinden kurtarmak için daha çok çalışıp, daha çok üretip, daha çok yatırım yapacağız, bunu herkes bilsin, dünya ayağını denk alsın” diye konuştu.

58 ve 59’uncu Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanı, Ali Coşkun’un GSO’nun kurulmasında büyük emeği ve desteği olduğunu vurgulayan Adil Sani Konukoğlu, “Sayın Bakanımız odamızın kurulmasında büyük destekler verdi. Biz de o günlerden bugünlere geldik. Büyüklerimizden o günlerin zorluğunu çok dinledik. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı oldukları dönemde Gaziantep Sanayi Odası’nın kurulmasına onay verdikleri için kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Kuruluşumuzdan 30 yıl sonra kendilerini bugün burada ağırlamaktan şeref ve onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

20.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz