GAÜN’DE GÖNÜL SOFRASI

GAÜN’DE GÖNÜL SOFRASI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından Katar Hayır Derneği ile Yeryüzü Gençlik Derneği ile işbirliğinde Gaziantep il protokolü, sanayici, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gaziantep Üniversitesi akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldı.

GAÜN Yeni Meydanda Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elamanları ve Öğrencileri tarafından tasavvuf eserlerinin icra edilmesiyle başlayan gecede; Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Prof. Dr. Ali Gür’ün selamlama konuşmasının devamında Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından iftar duası yapıldı.

İftar yemeğinde GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Gönül soframıza hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” sözleriyle başladığı konuşmasında, Gaziantep Üniversitesi olarak şehrimize bir taraftan bilimsel anlamda yön verirken diğer taraftan da sosyal ve kültürel içerikli sanatsal aktivitelerle de her zaman öncülük ettiklerini dile getirdi. Prof. Dr. Gür konuşmasının devamında şunları söyledi: “İstedik ki, Ramazan’ın bereketinden hep birlikte istifade edelim. Üniversitemizdeki uluslararası öğrencilerimiz, yerli öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, il protokolümüz ve sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelelim, gönül soframızı paylaşıp birlikte hasbihal edelim istedik. Katar Hayır Derneği’ne özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bize destek vererek uluslararası öğrencilerimizle iftarda buluşmamızı sağladılar.”

Prof. Dr. Gür, “Zaman geçiyor, gönül kırgınlıkları baki kalmamalı ve Ramazan ayının bereketli günlerinde küçük hesaplara takılmayıp, büyük fotoğrafları görüp, ülkemizin geleceğini düşünmek, birlik ve beraberlik içerisinde el ele, gönül gönüle hiç tereddüt etmeden birlikte adım atmamız gerekiyor. Bugünkü iftar softamız da bu gönül birlikteliğini oluşturmak adına bir uğraş, bir çabadır. Bu çabamıza destek vererek aramızda bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, afiyet olsun diyorum ayrıca şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

24.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz