BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ

BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ

Saadet Partisi öncülüğünde İstanbul Yenikapı’da ‘Kudüs için ayağa kalk’ mitingine soğuk havaya rağmen Türkiye’nin her yerinden akın ettiler.

Saadet Partisi, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında açıkladığı plana tepki amacıyla İstanbul Yenikapı Meydanı’nda yaptığı mitinge 60 sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Siyasi parti liderleri katıldı.

Saadet Partisi öncülüğünde İstanbul Yenikapı’da ‘Kudüs için ayağa kalk’ mitingine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı, Demokrat Partisi Genel Başkanı Güntekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HÜDAPAR Genel Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi Milletvekilleri, Hamas Kudüs sorumlusu Musa Akkari ile Hamas Türkiye Sorumluları, Saadet Partisi İl Başkanları, STK Başkanları, Dernek Başkanları ve Partililer katıldılar.  

 

KARAMOLLAOĞLU, “BÜYÜK İSLAM PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMELİYİZ”

Bugün Kudüs için, İdlip için Doğu Türkistan için kısacası tüm Müslüman milletler için buradayız. Ey ırkçı emperyalistler. Bunu herkes böyle bilsinler. Irkçı emperyaliste tarihlik edenler değil bunu yazanlar var. Selahattin Eyyubilerin, Fatih Sultanların, Erbakanların izinden gidenler var.  Bütün bunlar olurken, biz ne yapıyoruz. Kardeşliğimizi pekiştireceğimize, birbirimizi yok etmeye çalışıyoruz. Büyük İslam projesini hayata geçirmediğimiz müddetçe daha çok ağlarız. Küresel kuşatmaya karşı, küresel direnişle karşı koyabiliriz. İhtilaflarla değil, ittifaklarla Filistin’i kurtarmalıyız.  İslam Devletleri olarak birbirimizle uğraşmayı bırakmalıyız. Zafer inananlarınıdır ve zafer yakındır” dedi.

 

“ANLAŞMADA NE VAR”

İsrail Devleti ile Filistin arasında sözde yapılan anlaşmada Filistin’in askeri olmayacakmış. Kendisine ait toprağı ve sınırı olmayacakmış, hatta başkenti bile olmayacak. Kutsal yerler bile İsrail’in kontrolünde olacak.”

 

KILIÇDAROĞLU, “HER FİRAVUN’UN MUSA’SI VAR”

Gerçekten herkesin dikkatle dinlemeleri gerekir. 15 Temmuz günü Filistin’i ele geçirdiler. Tek bir Müslüman bile bırakmazlar. Sadece Müslümanlar mı diğer dinlere mensup insanlarda işkenceden geçirildiler. Kentin kaderine terk edilen Filistin, yeniden Müslümanların yönetimine teslim edildi. Selahattin Eyyubi yönetimine geçti. Kudüs’ün kurtarılmasıdır. Selahaddin eyyubi’nin örnek aldığı Müslüman ise Hazreti Ömer’dir. Osmanlı Devleti döneminde tüm insanların kardeşçe yaşadığı bir kenttir. Her Firavun’un bir Musa’sı vardır, bizde günümüz firavununa karşı her birimiz birer Musa’yız” dedi.  

 

İMAMOĞLU, “TEK TARAFLI ANLAŞMADIR”

Saadet Partisinin düzenlemiş olduğu bu toplantıda İstanbullu hemşehrilerim ile birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Geçen hafta bir plan açıkladılar. Onların sözüne göre İsrail ile Filistin arasında kalıcı çözüm ilan edilmiş. Sözüm ona Filistin onların anlaşmasına göre yoktu, kendiler çaldı kendiler oynadılar. Bütün Dünya biliyorki, Filistin-İsrail çatışması Kudüs çatışmasıdır. Kudüs mücadelesi İslam Dünyasının ortak mücadelesidir. İslam aleminin ilk Kubbesidir, Hz. Peygamberimizin ilk durağıdır, ilk Mescidir.”

 

DAVUTOĞLU’NDAN ERDOĞAN’A GÖNDERME

Şehirler vardır, Kudüs vardır, insanlık tarihinin en kutsal kentlerinden birisidir. Sözde Barış anlaşması yaptılar. Bu barış anlaşması değil aslında savaş ilanıdır. Aziz Müslümanlar, bugün İstanbul’da Yenikapı’da sesleniyorum. Bugün Mescidi Aksa konusunda Kudüs mitingi yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na teşekkür ediyorum. Süleymaniye, Ayasofya işgal altında olacak, siz burada rahat kalacaksınız. İsrail’in başka yerden gelecek işgale karşı direnmek için yapılan anlaşmadır aslında. Büyük bir tehdit altındayız. Gün icraat günüdür, artık Müslümanlar olarak omuza omuza verip bir şeyler yapmalıyız. Keşke herkes bugün burada olabilseydi. Tüm siyasi partiler burada olabilseydi” dedi.

9.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz